Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ostatnie ruchy w kadrze i sztabie trenerskim AGH AZS Kraków

Ostatnie ruchy w kadrze i sztabie trenerskim AGH AZS Kraków

fot. archiwum

AGH AZS Kraków jest coraz bliżej zamknięcia składu na sezon 2015/2016. W ostatnim czasie do krakowskiego zespołu dołączył nowy rozgrywający oraz libero. Trwają jeszcze poszukiwania czwartego środkowego.

Działaczom AGH AZS Kraków niemalże udało się już skompletować skład drużyny na nadchodzący sezon. Ostatnio do małopolskiego zespołu dołączył Bartosz Odwarzny, który o miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z Michałem Wronieckim. Odwarzny dwa ostatnie sezony spędził w Astrze Nowa Sól, z którą walczył w II lidze. Był jednym z wyróżniających się zawodników na tej pozycji na tym szczeblu rozgrywkowym. Miał też sporo pecha, bowiem w pierwszym meczu play-off z Bielawianką Bielawa zderzył się z nowosolskim rozgrywającym, w efekcie czego doznał urazu kości nad prawym okiem, co wykluczyło go z pozostałych spotkań z Bielawianką.

W AGH AZS Kraków znalazło się miejsce także dla Bartosza Drewniaka. To 19-letni rozgrywający, który ma za sobą pobyt w SMS-ie PZPS Spała, a ostatnio występował w MOS-ie Wola Warszawa. O miano pierwszego sypacza rywalizował będzie z Konradem Buczkiem. Docelowo skład ekipy z Małopolski liczył będzie czternastu zawodników, a do jego zamknięcia potrzebne jest jeszcze zakontraktowanie jednego środkowego.

Drugi rok akademików prowadził będzie Andrzej Kubacki, ale do zmian dojdzie także w sztabie szkoleniowym. Zabraknie w nim już Przemysława Płaczka, a funkcję asystenta Kubackiego przejmie Kacper Osuch. Za prowadzenie statystyk odpowiedzialny będzie Marcin Nowakowski, zaś fizjoterapeutą został Michał Roczek.Podopieczni trenera Kubackiego przygotowania do I-ligowych rozgrywek rozpoczną już 27 lipca, ale początkowo szkoleniowiec nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Wszystko dlatego, że czworo z nich zostało powołanych do reprezentacji Polski juniorów, która przedwczoraj rozpoczęła pierwsze zgrupowanie przed mistrzostwami świata. Wśród nieobecnych będą: Jan Fornal, Dominik Depowski, Marcin Kania i Bartłomiej Mordyl. Jeśli któryś z nich załapie się do dwunastki, która poleci do Meksyku walczyć o dobry wynik w czempionacie globu, to najprawdopodobniej na dobre do krakowskiego zespołu dołączy dopiero po wrześniowych mistrzostwach świata.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved