Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Tomczak: Chcę nabrać boiskowego doświadczenia

Jan Tomczak: Chcę nabrać boiskowego doświadczenia

fot. archiwum

- Nie mamy drużyny, o której ktoś by powiedział, że jest faworytem rozgrywek, ale myślę, że możemy pozytywnie zaskoczyć i trochę namieszać - mówi nowy rozgrywający Kęczanina Kęty, Jan Tomczak, który w sezonie 2015/2016 zadebiutuje w Krispol I Lidze.

W którym momencie w głowie młodego siatkarza Jana Tomczaka pojawił się pomysł, by zmienić barwy klubowe z żółto-czarnych na czerwono-niebieskie i przenieść się z północy na południe Polski? Opinia Staszka Wawrzyńczyka czy twoich byłych kolegów z drużyny Trefla – Bartka Pietruczuka i Karola Behrendta – miała na to wpływ?

Jan Tomczak: Pomysł, aby przenieść się do pierwszoligowego zespołu, pojawił się na początku sezonu 2014/2015. Wiedziałem, że chcę grać już na wyższym poziomie, a pierwsza liga to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z seniorską siatkówką. Konkretną ofertę z Kęt otrzymałem jakiś miesiąc temu i mniej więcej wtedy zdecydowałem, że w tym momencie mojego życia przejście do KPS-u będzie najlepszą opcją. Wiedziałem już od kolegów z Młodej Ligi z zespołu Trefla, że gra w Kętach dała im wiele cennego doświadczenia, które jest bardzo ważne dla rozwoju młodego zawodnika.

W ostatnich mistrzostwach Polski juniorów zostałeś wybrany najlepszym rozgrywającym turnieju finałowego. Otrzymałeś też powołanie do reprezentacji i w maju zagrałeś w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata juniorów. Pomimo sporych doświadczeń nie boisz się, że rzuciłeś się na zbyt głęboką wodę i że seniorska siatkówka to całkiem „inna bajka”?– Liczę się z tym, że gra w Młodej Lidze czy juniorskiej drużynie różni się od tej z parkietów pierwszej ligi, ale nie zamierzam się martwić z tego powodu. Mam nadzieję, że będzie to kolejne dobre doświadczenie, które mogę zdobyć w Kętach. Wiele dała mi także możliwość trenowania z kadrą Polski juniorów, w której przecież występują zawodnicy grający zarówno w pierwszej lidze, jak i w PlusLidze, więc wydaje mi się, że do gry w Krispol Lidze szybko przywyknę.

Niestety nie dostałeś powołania na lipcowe zgrupowanie w Kleszczowie przed mistrzostwami świata. Temat kadry został zamknięty?

– Temat kadry na ten moment jest zamknięty. Nie wykluczam jednak niczego. Jeżeli zajdzie taka sposobność, na pewno skorzystam z okazji, aby pomóc reprezentacji w miarę moich możliwości. Teraz kibicuję kolegom z drużyny – Kubie Lewandowskiemu i Mateuszowi Czunkiewiczowi, którzy zostali powołani do szerokiej kadry, aby załapali się do drużyny, która poleci do Meksyku walczyć o medale MŚ juniorów.

Czego oczekujesz po tym sezonie? Jakie stawiasz sobie cele?

– W tym sezonie przede wszystkim chcę nabrać boiskowego doświadczenia. Biorę pod uwagę to, że nie mamy drużyny, o której ktoś by powiedział, że jest faworytem rozgrywek, ale myślę, że możemy pozytywnie zaskoczyć i trochę namieszać.

źródło: keczanin.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved