Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Fabian Drzyzga: Musimy zachować siły na półfinał

Fabian Drzyzga: Musimy zachować siły na półfinał

fot. Joanna Skólimowska

Polacy na zakończenie zmagań grupowych Final Six Ligi Światowej zagrają z reprezentacją Serbii, jednak awans do półfinału zapewnili sobie już zwycięstwem z Włochami. - Z kim w nim zagramy - nie ma to znaczenia, bo wszyscy są mocni - wyznał Fabian Drzyzga.

Biało-czerwoni nie mieli większych problemów z pokonaniem reprezentacji Italii w pierwszym meczu grupowym Final Six Ligi Światowej. W premierowej odsłonie Włosi nie mieli nic do powiedzenie, jednak w kolejnych trzech grali nieco lepiej i ostatecznie urwali Polakom jednego seta. Azzurri grali w osłabieniu, bowiem z kadry zostali wyrzuceni przed turniejem finałowym kluczowi zawodnicy, jak Ivan Zaytsev, Dragan Travica czy Giulio Sabbi, a mimo tego pokazali wolę walki już w pierwszym meczu w Rio de Janeiro, pokonując Serbów. – Można tu odnieść się do meczu z ubiegłorocznych mistrzostw świata. Wówczas również czekaliśmy, aby ich złamać. Ten moment nastąpił, mecz wygraliśmy. Bardzo trudno gra się przeciwko takiemu zespołowi, w którym coś się dzieje nie tak, zawodnikom nie do końca zależy i mogą sobie pozwolić na większą nonszalancję na boisku. Najważniejsze, że to wytrzymaliśmy. Trzy punkty nasze, styl się nie liczy – podsumował spotkanie Marcin Możdżonek, środkowy reprezentacji Polski, który pojawił się na boisku w trzecim secie.

Zwycięstwo z Włochami dało biało-czerwonym awans do półfinału, dlatego też wynik spotkania z serbską drużyną nie będzie miał większego znaczenia. Polacy mogą wybrać sobie przeciwnika, z którym będą grali w półfinale. Czy skorzystają z tej opcji, czy jednak zagrają na maksimum swoich możliwości i nie będą oglądać się na innych? – O to trzeba pytać sztab szkoleniowy. Fajnie, że udało nam się już po pierwszym meczu zapewnić sobie awans. Gramy dzień po dniu, więc musimy zachować siły na półfinał. Z kim w nim zagramy – nie ma to znaczenia, bo wszyscy są mocni. Musimy być dobrze dysponowani i mieć dużo siły na to spotkanie – przyznał rozgrywający polskiej ekipy, Fabian Drzyzga.

Natomiast w serbskim obozie nastawienie przed pojedynkiem z Polakami jest bojowe. Serbowie nie mają zamiaru składać broni i spuszczać głów przed mistrzami świata. Będą walczyć o zwycięstwo i o awans. – Turnieje finałowe Ligi Światowej mają to do siebie, że wszystko może się w nich zdarzyć i nie sądzę, żeby jakikolwiek zespół miał przewagę. Poziom drużyn walczących w Rio jest naprawdę wyrównany – powiedział Przeglądowi Sportowemu Nikola Grbić, trener serbskiej drużyny. – Polacy są mistrzami świata i należy im się wielki szacunek. O dużych możliwościach tej drużyny świadczą także dotychczasowe wyniki w Lidze Światowej – grała ona w bardzo trudnej grupie, a wywalczyła awans do Final Six. Ta drużyna pokazała, że mimo odejścia doświadczonych i bardzo dobrych zawodników wciąż może grać na najwyższym poziomie – dodał szkoleniowiec i legenda serbskiej siatkówki.Więcej w Przeglądzie Sportowym

 

źródło: inf. własna, polsatsport.pl, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved