Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Alekno już oficjalnie przejął stery w rosyjskiej reprezentacji

Alekno już oficjalnie przejął stery w rosyjskiej reprezentacji

fot. archiwum

Prezydium Rosyjskiej Federacji Siatkówki jednogłośnie zatwierdziło kandydaturę Władimira Alekny na trenera reprezentacji Rosji. Wcześniej do dymisji podał się Andriej Woronkow, a jego decyzja podyktowana była fatalnymi występami Sbornej w Lidze Światowej.

Władimir Alekno poprowadził reprezentację Rosji do tytułu mistrza olimpijskiego, ale po zawodach w Londynie rozstał się z pracą w kadrze, koncentrując się jedynie na pracy w klubie. Jego następcą został Andriej Woronkow, który wraz ze Sborną wygrał mistrzostwa Europy, ale później spektakularnych sukcesów już nie było. Rosjanie nie awansowali do strefy medalowej czempionatu globu, a czarę goryczy przepełniła ich postawa w Lidze Światowej. Wygrali oni w fazie interkontynentalnej tylko jedno spotkanie, a jeśli reguły zawodów zostaną utrzymane, to mistrzowie olimpijscy spadną do drugiej dywizji. Tak fatalne wyniki sprawiły, że Woronkow podał się do dymisji, a do pracy w kadrze powróci Alekno, którego kandydatura dziś jednogłośnie została zatwierdzona przez prezydium Rosyjskiej Federacji Siatkówki.

– Należy pamiętać, że po igrzyskach olimpijskich w Londynie Alekno z powodów osobistych poprosił o rozwiązanie kontraktu. Teraz jest w świetnej formie. Wszyscy widzieliśmy, jak wygrał Puchar Rosji i Ligę Mistrzów. Obecnie jest to najwybitniejszy rosyjski trener. Pierwszym celem Alekny będzie awans na igrzyska olimpijskie z wrześniowego Pucharu Świata. Chciałbym, abyśmy wykorzystali już pierwszą okazję – powiedział Stanisław Szewczenko, przedstawiciel Rosyjskiej Federacji Siatkówki.

– Dla mnie to wielki zaszczyt. Zrobię wszystko, aby nie zawieść danego mi zaufania – skomentował z kolei Alekno, który do pracy weźmie się już od najbliższego poniedziałku. Właśnie na 20 lipca przewidziany jest w Nowogorsku początek przygotowań do Pucharu Świata. W planach Sborna ma także obóz w Anapie oraz mecze sparingowe z Iranem i Holandią. – Rozmawiałem już z zawodnikami, którzy będą powołani na zgrupowanie. Część z nich będą stanowili gracze z drugiego zespołu, który osiągnął dobre wyniki w tym sezonie – zakończył Alekno.źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved