Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. I: Trzy punkty Serbii, Niemki rozbiły Dominikanę

WGP, gr. I: Trzy punkty Serbii, Niemki rozbiły Dominikanę

Serbia pokonała Turcję 3:0 w kolejnym meczu World Grand Prix. Turczynki jedynie w pierwszej partii poważniej zagroziły swoim rywalkom. W drugim i trzecim secie dominacja Serbii była wyraźna. Niemki także w trzech partiach pokonały Dominikanki.

Spotkanie rozpoczęło się od zagrywki w siatkę Güldeniz Onal. Gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero po skutecznym ataku Mileny Rasić Serbki odskoczyły na dwa oczka (12:10). Siatkarki z Bałkanów prezentowały się lepiej, dzięki czemu jeszcze powiększyły swoją przewagę. Po asie serwisowym Jovany Stevanović Serbki miały sześć punktów nadwyżki (21:15). Turczynki próbowały zbliżyć się do rywalek, ale straty były zbyt duże. Seta asem serwisowym zakończyła Maja Savić (25:20).

Podopieczne Zorana Terzicia kontynuowały swoją dobrą passę w kolejnej odsłonie, szybko objęły prowadzenie 4:2. Turczynki miały problemy z przyjęciem zagrywek rywalek, dlatego Serbki jeszcze powiększyły swoją przewagę. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:10. Siatkarki z Bałkanów grały świetnie w każdym elemencie, były nie do zatrzymania i miały 9 piłek setowych. Serbki wykorzystały drugą okazję na zakończenie partii (25:16).

Turczynki nie potrafiły się podnieść, także w trzeciej odsłonie popełniały błędy, co skrzętnie wykorzystały rywalki (2:8). Po przerwie technicznej podopieczne Ferhata Akbasa zaczęły grać dobrze blokiem i zmniejszyły straty do dwóch oczek (7:9). Skuteczną grą blokiem odpowiedziały Serbki, a zwłaszcza Brankica Mihajlović (13:9). Na drugą przerwę techniczną zespoły udały się przy prowadzeniu podopiecznych trenera Terzicia 16:11. Po powrocie na parkiet Serbki grały jak natchnione, wychodziło im wszystko. As serwisowy Mai Savić zakończył mecz (25:19).

Serba – Turcja 3:0
(25:20, 25:16, 25:19)

Serbia: Bosković (15), Rasić (13), Stevanović (11), Mihajlović (9), Busa (5), Ognjenović (4), Popović (libero) oraz Savić, Drpa, Zivković, Malesević i Cebić (libero)
Turcja: Uslupelhivan (12), Onal (5), Dagdelenler (3), Akman (2), Yurtdagulen (2), Ozdemir Daklbeler (libero) oraz Boz (2), Ercan (1), Ismailoglu, Akin, Arisan i Orge (libero)

Początek seta był wyrównany. Po asie serwisowym Marie Schölzel zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Walka punkt za punkt trwała do stanu po 9. Od tego momentu do głosu doszły Niemki (14:10). Europejki były nie do zatrzymania, grały dobrze blokiem, w obronie i kontrataku. Dwa asy serwisowe Wiebke Silge i na tablicy wyników było 18:11. Po ataku Leny Stigrot Niemki miały piłkę setową (24:12). Maren Brinker skutecznym kontratakiem zakończyła partię (25:12).

Podopieczne Luciano Pedulli kontynuowały swoją dobrą passę w drugiej odsłonie, szybko objęły prowadzenie (6:2). Dominikanki popełniały błędy, zepsuta zagrywka Sidarki Nunez dała pierwszą przerwę techniczną (8:4). Niemki dominowały na boisku, dlatego jeszcze powiększyły swoją przewagę (15:7). Trener Pedulla wprowadził na boisko zmienniczki, jednak obraz gry niewiele się zmienił (20:9). Partia zakończyła się punktową zagrywką Stigrot (25:11).

Dominikanki podniosły się po wysokiej porażce, wyszły na prowadzenie 6:5. Na pierwszej przerwie technicznej przewagę miały gospodynie (8:7). Wiebke Silge posłała kolejnego asa (12:9). Skuteczny atak Jennifer Geerties sprowadził zespoły na drugą przerwę techniczną (16:12). Po powrocie na parkiet niewiele się zmieniło, Niemki narzuciły swój styl gry, spokojnie utrzymały przewagę do końca, pewnie wygrały 25:18 i całe spotkanie 3:0. Natomiast Dominikanki ciągle są bez wygranego seta w tej edycji World Grand Prix.

Niemcy – Dominikana 3:0
(25:12, 25:11, 25:18)

Niemcy: Brinker (12), Kozuch (11), Silge (10), Stigrot (7), Schölzel (2), Weiβ (1), Thomsen (libero) oraz Brandt (3), Hippe (2), Geerties (1), Weihenmaier (1), Apitz (1), Langgemach (1) i Dürr (libero)
Dominikana: E. Martinez (8), C. Martinez (5), De la Cruz (4), Lopez (4), Rodriguez (3), Rojas (1), Perez (libero) oraz Nunez, Diaz, Caro i De Leon