Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła przygotowania do MŚ

Reprezentacja Polski juniorów rozpoczęła przygotowania do MŚ

fot. archiwum

Reprezentacja Polski juniorów pod wodzą Jakuba Bednaruka wczoraj w Kleszczowie koło Bełchatowa rozpoczęła pierwszy etap przygotowań do mistrzostw świata, które we wrześniu odbędą się w Meksyku. Na zgrupowaniu pojawiło się 18 siatkarzy.

Bełchatów okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Polski juniorów, bowiem to w tym mieście w maju odniosła ona trzy zwycięstwa w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata juniorów, zapewniając sobie przepustki do zmagań w Meksyku. Wczoraj rozpoczął się pierwszy etap przygotowań do tych zawodów. Na pierwszym zgrupowaniu w Kleszczowie koło Bełchatowa pojawiło się 18 zawodników. Wśród nich brakuje Artura Szalpuka, który obecnie z seniorską reprezentacją przebywa w Rio de Janeiro, gdzie biało-czerwoni walczą w turnieju finałowym Ligi Światowej. Natomiast chwilę oddechu po igrzyskach europejskich dostał Aleksander Śliwka. Do juniorskiej kadry dołączy on po turnieju finałowym Ligi Europejskiej, który w połowie sierpnia zostanie rozegrany w Wałbrzychu. Kolejne zgrupowania odbędą się w Krośnie, następnie nieopodal Krakowa, a na koniec w Wałbrzychu. Najprawdopodobniej na Podkarpaciu polscy juniorzy rozegrają pierwsze mecze towarzyskie. – Pierwsze sparingi mamy przewidziane w Krośnie z Brazylią, chcemy też zagrać z Rosjanami, ale nie dograliśmy jeszcze tych meczów na 100%, w międzyczasie być może uda nam się jeszcze zorganizować jakieś inne sparingi – powiedział Jakub Bednaruk.

Zatem łącznie o dwanaście miejsc w składzie kadry na mistrzostwa świata walczy dwudziestu zawodników. W trakcie zgrupowań i meczów kontrolnych Bednaruk będzie sprawdzał ich przydatność do zespołu, testując różne ustawienia. – Chcemy być przygotowani na różne warianty. W kwalifikacjach do mistrzostw graliśmy trzema przyjmującymi. Ten wariant nam się sprawdził, ale wówczas byli też zawodnicy, którzy byli kontuzjowani albo nie byli w pełni formy, jak Gryc czy Bućko, więc będziemy ich też testowali – zaznaczył Bednaruk. W dodatku nie wszyscy gracze są obecnie w pełnej dyspozycji. – Szymura miał zabieg kolana, więc trochę później dojdzie do zdrowia, a w pełni formy nie jest też jeszcze Lemański. Ale obaj mają ogromne doświadczenie plusligowe. Są nam bardzo potrzebni, więc są z nami na zgrupowaniu. Mają trochę inny cykl treningowy – dodał szkoleniowiec.

Biało-czerwoni nie mieli szczęścia w losowaniu, bowiem w grupie znaleźli się z mistrzami Europy, Rosjanami oraz silnymi w kategoriach młodzieżowych Argentyńczykami i Amerykanami. Jednak Bednaruk nie załamuje rąk. – Ciężko mi ocenić tych rywali, bo dopiero zbieramy na ich temat materiały. Na razie skupiamy się na sobie, a dopiero później będziemy koncentrować się na rywalach. Poza tym mamy przecież silną kadrę. Są w niej zawodnicy, którzy już w większości debiutowali w PlusLidze. Wiem, z kim zagramy w grupie, ale nie panikuję, nie przerażają mnie ci przeciwnicy, bo znam wartość naszej reprezentacji – zakończył trener Polaków.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved