Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Philippe Blain: Nie możemy się zastanawiać, czy ktoś jest zmęczony

Philippe Blain: Nie możemy się zastanawiać, czy ktoś jest zmęczony

fot. archiwum

- Każdy z reprezentantów musi być gotowy do pracy, do gry na najwyższym poziomie i do wszystkich z tym związanych niedogodności - o trudach sezonu reprezentacyjnego i pierwszym sprawdzianie biało-czerwonych mówi Philippe Blain.

W Final Six czeka was trudne zadanie, ale to chyba dobre przetarcie przed pozostałą częścią sezonu?

Philippe Blain: Jeśli grasz w finale Ligi Światowej, musisz liczyć się z tym, że tam będą już tylko bardzo mocne drużyny. Nasz cel na ten sezon to wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. A awans do finałów Ligi Światowej to pierwszy krok w tym celu – ważny krok. Dla części naszych zawodników gra w Brazylii, do tego z tak mocnymi rywalami, jest bardzo potrzebna. Jedziemy tam zbierać doświadczenie, które może przydać się we wrześniu w Japonii.

Pobyt w Brazylii będzie cenny także pod kątem przyszłorocznych igrzysk.Gra w Rio de Janeiro i pobyt w Brazylii faktycznie może nam znacznie ułatwić pracę na igrzyskach olimpijskich. Musimy wykorzystać najbardziej jak to możliwe okazję, by poznać warunki, jakie panują tam na miejscu.

Nie boi się pan, że siatkarzom może braknąć sił? Są po ciężkim sezonie ligowym i męczącej rundzie interkontynentalnej.

Przed sezonem zdecydowaliśmy się dać większości zawodników długie urlopy. Długie, ale oczywiście w granicach możliwości, jakie stwarza nam kalendarz w obecnym sezonie. Myślę, że siatkarze mieli czas na wypoczynek i powrót do treningów, teraz muszą skupić się na ciężkiej pracy i na grze. Oczywiście ostatnie tygodnie łatwe nie były. Sporo podróżowaliśmy, było dużo spotkań do rozegrania, ale to nic nowego. Nie możemy się teraz zastanawiać, czy ktoś jest zmęczony czy nie. Każdy z reprezentantów musi być gotowy do pracy, do gry na najwyższym poziomie i do wszystkich z tym związanych niedogodności.

Jeśli awansujecie do półfinału, to rozegracie 4 mecze w 4 dni. Dużo?

– Pamiętajmy, że w Pucharze Świata w Japonii zagramy jesienią 11 spotkań w ciągu dwóch tygodni. To będzie ogromna dawka zmęczenia, to dopiero będzie wyzwanie… Praca, którą wykonujemy teraz, ma przygotować zespół na to, co nas tam czeka. Sezon skończymy bardzo wyczerpani, ale jesteśmy na to gotowi. Tak samo jak na ciężką pracę.

*rozmawiał Jakub Bochenek
*więcej na katowicki sport.pl

 

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved