Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne przetasowania w Seria A, Giuliani znalazł klub

Kolejne przetasowania w Seria A, Giuliani znalazł klub

fot. CEV

Po rozstaniu z Lube Alberto Giuliani dość długo szukał nowego klubu. W międzyczasie włodarze Copry Piacenza walczyli o utrzymanie klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Krótko po otrzymaniu licencji klub z Piacenzy zakontraktował Giulianiego jako nowego trenera.

Po czterech latach pracy z Lube Banką Macerata i zdobyciu z biancorossimi dwóch scudetto (2012, 2014 r.) oraz dwóch Superpucharów Włoch (2013, 2014 r.) Alberto Giuliani rozstał się z Lube. Miejsce szkoleniowca zajął Gianlorenzo Blengini. Dość długo Giuliani pozostawał bez zatrudnienia, jednak finalnie trener zostaje w Serie A. Jego nowym klubem będzie zmagająca się ostatnio z różnymi problemami Copra Piacenza.

Alberto Giuliani swoją karierę trenerską rozpoczynał, prowadząc San Severino Volley w Serie B, na przestrzeni kolejnych lat szkoleniowiec pracował zarówno z klubami Serie A2, jak i najwyższej klasy rozgrywkowej w Italii. Przed rozpoczęciem współpracy z Lube Włoch przez dwa lata prowadził Cuneo, w pierwszym sezonie pracy sięgając po scudetto, rok później zdobywając Puchar Włoch. Po latach pracy z Lube i zmiennym szczęściu szkoleniowca ten sezon ligowy był wyjątkowo nieudany, zarówno na europejskich parkietach, jak i na rodzimym podwórku. Cierpliwość włodarzy klubu skończyła się po utracie tytułu mistrzowskiego, mimo ważnego jeszcze kontraktu szkoleniowca współpracę zakończono za porozumieniem stron.

W Coprze Piacenza Giuliani zastąpi Andreę Radiciego. Szkoleniowiec krótko wyjaśnił swoją decyzję. – Co mnie przekonało do przyjęcia oferty z Piacenzy? Przede wszystkim upór i starania prezesa klubu, który długo walczył o utrzymanie zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej, tak aby nazwa Piacenza nie zniknęła z włoskiej siatkówki. Poza tym decydująca była rola dyrektora sportowego klubu – Cotarellego, z którym miałem przyjemność i kontakt podczas mojej kariery zawodowej i którego uważam za przyjaciela – wyjaśniał szkoleniowiec. Giuliani mówiąc o sile zespołu, podkreślił rolę doświadczonego Hristo Zlatanova, który może być nie tylko liderem zespołu, ale też i magnesem dla innych zawodników.

źródło: copraelior.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved