Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Karol Kłos: Zawsze jestem nastawiony na rywalizację

Karol Kłos: Zawsze jestem nastawiony na rywalizację

fot. Izabela Kornas

- To efekt większego doświadczenia, pewności siebie i dobrze dobranej grupy. Ktokolwiek pojawia się na boisku, robi swoje - mówi o przyczynach dobrych wyników osiąganych przez reprezentację Polski środkowy Karol Kłos.

Możesz wyjaśnić, co ci dolegało?

Karol Kłos: To były przeciążeniowe urazy kolan. Ich stan się pogarszał, więc musiałem przerwać grę, ostrzyknąć czynnikiem wzrostu i odczekać kilka tygodni, żeby się zagoiło. W jednym kolanie w badaniu USG widać już bliznę, drugiemu jeszcze trochę brakuje do ideału.To koszty uprawiania sportu na wysokim poziomie?

Na pewno, ale i tego, że nie ma czasu, by odpowiednio się zregenerować, a następnie przygotować się do sezonu. Na szczęście (śmiech) mam teraz trochę przerwy i mam nadzieję, że dobrze mi to zrobi.

Jeden z najlepszych środkowych mistrzostw świata czuje się zagrożony?

– To już było. A obaw nie miałem, bo mam już swoje lata. Gdy przychodziłem do Bełchatowa, brylowali inni, musiałem swoje odczekać i walczyć o miejsce w składzie. Zawsze jestem nastawiony na rywalizację, bo za darmo nikt mi niczego nie da. Jak ma się w drużynie takich dobrych kolegów na środku, człowiek staje się lepszym zawodnikiem.

Z czego bierze się siła reprezentacji?

– Myślę, że to efekt większego doświadczenia, pewności siebie i dobrze dobranej grupy. Ktokolwiek pojawia się na boisku, robi swoje.

A może rywale czują większy respekt przed mistrzem świata?

– To mogłoby robić wrażenie na przeciwnikach, gdybyśmy wygrywali, tak jak Brazylijczycy, co cztery lata. Oni kiedyś opowiadali, że niektóre mecze wygrywali w szatni. Myślę, że wszyscy widzą, że tworzymy kolektyw, który trudno złamać i pokonać.

*Rozmawiał Jarosław Bińczyk
*Więcej w Gazecie Wyborczej Łódź

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved