Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Flavio Gulinelli wraca do Serie A

Flavio Gulinelli wraca do Serie A

fot. FIVB

Flavio Gulinelli po odwołaniu z roli szkoleniowca przez słowacką federację nie narzekał na brak propozycji. Szkoleniowiec krótko pozostawał bez pracy, jak poinformowały włoskie media, szkoleniowiec od przyszłego sezonu poprowadzi Exprivię Molfetta.

Po porażce reprezentacji Słowacji w Final Four III dywizji Ligi Światowej w Bratysławie szkoleniowiec reprezentacji Słowacji stracił posadę. Flavio Gulinelli, który w ostatnim czasie łączył pracę w klubie z prowadzeniem reprezentacji, rozstał się również ze swoim dotychczasowym klubem – Galatasaray Stambuł. Włoch postanowił zamienić ligę turecką na włoską Serię A. Wybór szkoleniowca padł na zespół ze środka stawki – Exprivię Molfetta. Po nieprzedłużeniu kontraktu z dotychczasowym szkoleniowcem – Vincenzo Di Pinto – włodarze Molfetty dość długo szukali następcy szkoleniowca.

Atutem Gulinellego z pewnością jest niemałe doświadczenie, 57-letni szkoleniowiec dotychczas prowadził reprezentacje narodowe (Włoch, Brazylii, Austrii, Portugalii, Słowacji), ale pracował także w czołowych ligach europejskich. Ostatni kontakt Gulinellego z włoską Serie A to praca z Cuneo w sezonie ligowym 2011/2012. Zespół Włocha awansował wówczas do półfinałów rozgrywek, finalnie uznając wyższość Lube.

Exprivia Molfetta nie zakończyła jeszcze kompletowania składu, wcześniej klub pozyskał m.in. grającego dotychczas w Monzy – De Pandisa, byłego zawodnika Perugii – Barone, mistrza Italii – Fedrizziego oraz reprezentanta Azzurrich – Randazzo.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved