Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czarni Rząśnia budują skład na nowy sezon

Czarni Rząśnia budują skład na nowy sezon

fot. archiwum

Trzon Czarnych Rząśnia pozostał utrzymany, choć w zespole nie obędzie się bez zmian personalnych. Działacze sięgnęli po I-ligowy zaciąg, który ma pomóc w uzyskaniu dobrego wyniku. Przygotowania do rozgrywek Czarni rozpoczną 10 sierpnia.

Za siatkarzami Czarnych Rząśnia bardzo udany sezon, w którym otarli się o awans do Krispol I Ligi. Znaleźli się bowiem w turnieju finałowym, ale w jego decydującej części nie sprostali Hutnikowi Kraków, przez co marzenia o grze na zapleczu PlusLigi muszą odłożyć przynajmniej o rok. Dobry występ sprawił, że zawodnikami grającymi w Rząśni zainteresowały się inne kluby, ale działaczom Czarnych udało się utrzymać trzon zespołu. – Udany występ w minionym sezonie przełożył się na zmiany w drużynie. Chłopcy dostali propozycje z innych klubów, więc musieliśmy walczyć, aby zostali w Rząśni. Z częścią z nich nie udało nam się przedłużyć kontraktów – powiedział Sławomir Augustyniak, szkoleniowiec Czarnych Rząśnia.

I tak w klubie z województwa łódzkiego nie zagrają już między innymi: Dawid Siwczyk, Tomasz Narowski, Janusz Ignaciuk, Bartosz Woźniak, Damian Pilarczyk i Filip Frankowski, który trafił do Campera Wyszków. Barwy Czarnych w dalszym ciągu reprezentować będą: Bartłomiej Matejczyk, Oskar Herman (rozgrywający), Bartłomiej Sikorski (atakujący), Jakub Rohnka, Michał Koźmiński (przyjmujący), Bartosz Konieczny (środkowy) oraz Damian Mikołajczyk (libero).

Ponadto do drużyny prowadzonej przez trenera Augustyniaka trafi kilku zawodników z I-ligową przeszłością. Do nich można zaliczyć chociażby Doriana Poinca – podstawowego przyjmującego Avii Świdnik oraz Cezarego Stanisławajtysa, który ostatni rok spędził w Caro Rzeczyca. Do Rząśni przeniesie się także Maksymilian Szuleka, reprezentujący w minionym sezonie Huragan Wołomin. W Czarnych znalazło się również miejsce dla Jakuba Olszewskiego, który dopiero skończył wiek juniora, a siatkarskie szlify zbierał w Norwidzie Częstochowa. Działacze szukają jeszcze wzmocnień na środek.Podpisaliśmy kontrakty z takimi zawodnikami, na których było nas stać. Mam nadzieję, że będą oni mocnymi punktami drużyny. Chciałbym, abyśmy nie byli słabsi niż w poprzednim sezonie. Aczkolwiek co roku jedna czy dwie drużyny są bardzo mocne, więc trzeba by mieć zdecydowanie większy budżet, żeby z nimi powalczyć. Dlatego też zazwyczaj potrzeba też trochę szczęścia, żeby dotrzeć do turnieju finałowego, nie wspominając już o awansie do I ligi – podkreślił Augustyniak.

Przygotowania do sezonu Czarni rozpoczną 10 sierpnia. Przez pierwszy tydzień treningi będą odbywały się na miejscowych obiektach. Następnie drużyna uda się na dwutygodniowy obóz do Zakopanego. Po powrocie ponownie przygotowywała się będzie w Rząśni, a we wrześniu czeka ją seria sparingów, ale ich harmonogram nie jest jeszcze znany.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved