Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szymon Biniek zagra na pozycji libero w Effectorze Kielce

Szymon Biniek zagra na pozycji libero w Effectorze Kielce

fot. archiwum

Szymon Biniek zasili szeregi Effectora Kielce. Nowy libero o miejsce w składzie będzie rywalizować z Damianem Sobczakiem. - Trema będzie na pewno, ale postaram się zamienić ją w motywację do działania - przyznał przed swoim debiutem w PlusLidze.

Szymon Biniek zadebiutował w Stali Nysa, gdy miał niespełna 17 lat. Grał na pozycji przyjmującego. Za namową ówczesnego trenera spróbował swoich sił jako libero i okazało się, że lepiej się czuje na tej pozycji. Szymon przez ostatnie dwa sezony grał w podstawowym składzie Stali Nysa, pierwszoligowym zespole, dwukrotnym wicemistrzu Polski, zdobywcy Pucharu Polski. Za chwilę rozpoczyna swoją przygodę z PlusLigą, siatkówką na najwyższym, ekstraklasowym poziomie.

– Trema będzie na pewno, ale postaram się zamienić ją w motywację do działania – przyznaje przed debiutem na plusligowych parkietach zawodnik. – Moim marzeniem jest również powiązanie przyszłości z siatkówką już po zakończeniu kariery zawodniczej. A na ten moment sukcesy drużynowe i indywidualne – zapowiada.

Szymon Biniek będzie występował na pozycji libero obok Damiana Sobczaka. To kolejny nowy zawodnik zakontraktowany przez klub ze świętokrzyskiego, obok niego szeregi zespołu zasilili także Michał Kędzierski, Marcin Komenda oraz wspomniany wyżej Damian Sobczak.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved