Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PTPS Piła stracił sponsora strategicznego

PTPS Piła stracił sponsora strategicznego

fot. Bogusław Krośkiewicz

Choć większość klubów z Orlen Ligi powoli zamyka skład na nowy sezon, to w zespole z Piły wciąż pozostawało wiele niewiadomych. Teraz działacze odkrywają karty i informują o zmianie nazwy zespołu, co wiąże się z utratą sponsora strategicznego PGNiG.

Jak informuje przedstawicielka klubu, Angelika Kuksinowicz, w przyszłym sezonie znów w pilskich barwach będziemy mogli zobaczyć Klaudię Konieczną, Joannę Sobczak i Annę Stencel. Te młode zawodniczki wciąż mają jeszcze ważne kontrakty. Na pozycji libero nadal występować będzie Białorusinka, Olga Paulukouskaja.

Resztę drużyny trzeba było skompletować „od nowa”. Do PTPS-u powraca wychowanka klubu, Anita Kwiatkowska, na środku siatki zagra Małgorzata Skorupa (ubiegły sezon spędziła w Pałacu Bydgoszcz). Za rozegranie odpowiadać będzie Dorota Wilk, do zespołu trafi także jej siostra, Agata Babicz. Skład uzupełnią obiecujące siatkarki z zespołu Młodej Ligi. Będą to przyjmujące, 19-letnia Oliwia Urban i dwa lata od niej młodsza Adrianna Kukulska. Angelika Kuksinowicz powiedziała jednak, że to nie koniec zmian. – Klub stara się jeszcze o pozyskanie dwóch zawodniczek, na środek i przyjęcie. Powinny one uzupełnić skład w najbliższym czasie – zapewniła.

Głębokie zmiany dotkną sztab trenerski zespołu. Pierwszym trenerem zostanie Nicola Vettori, zaś Łukasz Przybylak tym razem będzie sprawował rolę asystenta. Dziesiąta drużyna ubiegłego sezonu zmienia także nazwę na skutek utraty sponsora strategicznego, firmy PGNiG.Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: zycie.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved