Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Kaczyński zamienia Częstochowę na włoskie parkiety

Michał Kaczyński zamienia Częstochowę na włoskie parkiety

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

Po czterech sezonach spędzonych w AZS-ie Częstochowa Michał Kaczyński zdecydował się na zmiany. Nowym klubem Polaka będzie włoski Emma Villas Volley. Kaczyński to trzeci obcokrajowiec w zespole, wcześniej kontrakty podpisali Bencz i Snippe.

Ubiegły sezon ligowy był wyjątkowo udany dla Emma Villas Volley, nowy klub Michała Kaczyńskiego wywalczył promocję do wyższej klasy rozgrywkowej i w najbliższym sezonie będzie grał w Serie A2. Włodarze Emma Villas Volley szybko przystąpili więc do szukania wzmocnień, przy limicie obcokrajowców obowiązującym we Włoszech przedstawiciele klubu w pierwszej kolejności pozyskali duet Bencz/Snipe, podkreślając jednak, że wciąż poszukują zawodnika uniwersalnego i stawiają na obcokrajowca. Jak poinformował klub na swojej oficjalnej stronie, wybór padł na Michała Kaczyńskiego. Zawodnik, który doświadczenie w siatkówce seniorskiej zdobywał w AZS-ie Częstochowa, w swojej dotychczasowej karierze występował zarówno na przyjęciu, jak i w ataku. Dla 22-latka gra w Italii będzie pierwszą przygodą poza PlusLigą.

Jak przyznał sam zawodnik, nad tego typu zmianą myślał od jakiegoś czasu, a i wybór ligi włoskiej nie był przypadkowy. – Zawsze myślałem o tym, że podobałaby mi się gra w Italii. To bardzo fascynujące, gra we Włoszech będzie cennym doświadczeniem życiowym. Kiedy otrzymałem propozycję, podjęcie decyzji było dla mnie wyjątkowo łatwe, zdecydowałem o przejściu do Emma Villas Volley praktycznie w 24 godziny, także dlatego, że klub jest dobrze zorganizowany, z wysokiej jakości kadrą – o swojej decyzji mówił zawodnik.

Michał Kaczyński nie ukrywa również, że z grą we Włoszech wiąże spore nadzieje. – Lubię grę techniczną, myślę, że mam dobre cechy ku temu, żeby tak grać, zwłaszcza w zagraniach z wysokich piłek. Wierzę jednak, że sporo się nauczę od trenera, ale też od mojego nowego zespołu. Wiem, że będę miał niemałą konkurencję, jednak cieszę się, że w wieku 22 lat mam taką szansę. Bardzo chciałbym być kompletnym i wszechstronnym zawodnikiem – dodał Kaczyński.Szczególnie dużym wyzwaniem dla niego może być rywalizacja z Milanem Benczem, sam zawodnik co prawda nie określił, na jakiej pozycji będzie występował we Włoszech. Jednak ostatnie sezony ligowe Kaczyńskiego to gra w ataku. W tym wypadku w rywalizacji z Milanem Benczem to Słowak wydaje się być w lepszej sytuacji. Tym bardziej, że Bencz ma za sobą doświadczenie, gdyż grał on w klubach najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech.

Po zakontraktowaniu Polaka włodarze Emma Villas Volley zakończyli kompletowanie składu na najbliższy sezon ligowy. Podopieczni trenera Romano Gianniego przygotowania do sezonu ligowego rozpoczną pod koniec sierpnia.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: emmavillasvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved