Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Biedziak opuszcza Pałac, zagra w lidze francuskiej

Marta Biedziak opuszcza Pałac, zagra w lidze francuskiej

fot. Łukasz Krzywański

ASPTT Mulhouse - ten kierunek obrała Marta Biedziak, dotychczas rozgrywająca Pałacu Bydgoszcz. 22-letnia zawodniczka związała się z francuskim klubem na jeden sezon, a w tym czasie pracować będzie pod okiem trenerki reprezentacji Francji.

Szkoleniowcem ASPTT jest Magali Magail, od 2014 roku trenerka francuskiej kadry narodowej siatkarek. W Mulhouse na ławce trenerskiej zasiada natomiast od 2005 roku. Magail praktycznie całą swoją karierę zawodniczą również oparła na tym klubie. – Cieszę się, że Marta zdecydowała się na ten klub, bo jest to solidna drużyna, która od wielu lat gra w czołówce ligi francuskiej. Dodatkowo ważne było to, by Marta szła do bardzo dobrego trenera, teraz na pewno będzie mogła się dalej rozwijać – ocenił menadżer zawodniczki, Mikołaj Michalak.

Marta Biedziak jest wychowanką Chrobrego Poznań, a do tej pory broniła barw Pałacu Bydgoszcz, gdzie grała od 2010 roku. Na swoim koncie ma występy w kadrze narodowej juniorek, a z klubem w 2011 roku sięgnęła po mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. W minionym sezonie w rozgrywkach Orlen Ligi rozgrywająca Pałacu zagrała w 34 meczach, w sumie w 114 setach. W dodatku zapisała na swoim koncie 63 punkty – 34 atakiem, 18 zagrywką i 11 blokiem.

W minionym sezonie ASPTT Mulhouse walczył o podium ligi, ale swoją przygodę z mistrzostwami Francji zakończył na ćwierćfinałach, w których uległ Saint Cloud Paris. Dla młodej siatkarki gra w walczącym o najwyższe cele klubie będzie z pewnością dużym wyzwaniem i cennym doświadczeniem. – Cieszę się bardzo z podpisania kontraktu z francuskim klubem. Gra w lidze zagranicznej to duże wyzwanie, ale jest to także szansa na dalszy rozwój i z takim nastawieniem rozpocznę nowy sezon, którego nie mogę się już doczekać – podsumowała krótko zawodniczka.Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved