Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marcin Chudzik: Coś się kończy, coś się zaczyna

Marcin Chudzik: Coś się kończy, coś się zaczyna

fot. Tomasz Tadrała

Na środowej konferencji przedstawiono nowy sztab trenerski Budowlanych Łódź. Nowym trenerem zespołu został Jacek Pasiński. - Gramy o to, by jak najlepiej reprezentować łódzką siatkówkę na polskiej arenie - mówił. Pomagał będzie mu Błażej Krzyształowicz.

Prezes klubu Budowlani Łódź, Marcin Chudzik, konferencję prasową rozpoczął od słów gratulacji. – Chciałem pogratulować Błażejowi Krzyształowiczowi zdobycia srebrnego medalu igrzysk europejskich w Baku. Myślę, że jest to duże osiągnięcie dla naszego klubu, miasta. Tym bardziej, że wkład w ten sukces miał sztab trenerski Budowlanych Łódź. Jacek Nawrocki, który był naszym trenerem-koordynatorem, Błażej Krzyształowicz, czyli nasz dotychczasowy pierwszy trener. Duże gratulacje należą się także Sylwii Pyci, zawodniczce, która grała w podstawowej szóstce we wszystkich meczach na igrzyskach europejskich – przypomniał prezes łódzkiego klubu.

Następnie zaprezentowany został sztab trenerski, który poprowadzi pierwszą drużynę w przyszłym sezonie. Pierwszym trenerem zespołu został Jacek Pasiński, który jeszcze niedawno świętował sukcesy wraz z drużyną Młodej Ligi. – W przyszłym sezonie drużynę Budowlanych Łódź poprowadzą Jacek Pasiński (I trener) i Błażej Krzyształowicz (II trener). Myślę, że to będzie bardzo ciekawe połączenie, Błażeja znanego ze swojego analitycznego myślenia, który teraz zdobywa cenne doświadczenie w kadrze i Jacka reprezentującego łódzki charakter, ekspresję. Trenerem przygotowania fizycznego nadal będzie Tomasz Nagórka. Statystykiem pozostanie Maciej Biernat, a fizjoterapeutą Marcin Kąkol – zapowiedział Marcin Chudzik.

Zmiany dotkną również zespołu z Młodej Ligi, który przejmie dotychczasowy II trener. – Jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy Młodej Ligi, to szansę dostanie Bartłomiej Dąbrowski, który od teraz będzie pierwszym trenerem zespołu (wcześniej był nim Jacek Pasiński – przyp. red.). Drugim trenerem tego zespołu będzie Filip Brzeziński, zaś za przygotowanie motoryczne odpowiadała będzie Karolina Fryt – wymieniał prezes Budowlanych Łódź.Swoją wizję zespołu zaprezentował Jacek Pasiński. – Bardzo mi miło, że doceniono pracę, którą wykonywałem, przez jakiś czas także poza Łodzią. Teraz razem z Błażejem będziemy prowadzić ten zespół. Chodzi nam o to, aby w Atlas Arenie pojawiało się coraz więcej ludzi. Będziemy chcieli, by nasz zespół grał siatkówkę miłą dla oka. Położymy nacisk na grę w obronie, determinację. Chcemy wygrywać w każdym meczu, ale najważniejsze jest, żebyśmy zarówno my, jak i dziewczyny byli zadowoloni po każdym spotkaniu. Gramy o to, by jak najlepiej reprezentować łódzką siatkówkę na polskiej arenie – zapewnił Pasiński.

Z kolei Błażej Krzyształowicz zwrócił uwagę na to, jak głębokie zmiany dotknęły nie tylko samą drużynę, ale i całą Orlen Ligę. – W zespole będzie wiele nowych twarzy. Możemy oczekiwać nowej jakości, nowego rozdania. Na pewno wiele ciekawych momentów przed nami w nadchodzącym sezonie. Jest nowy system rozgrywek, dlatego ważne jest, by od samego początku mocno i rzetelnie przystąpić do walki w Orlen Lidze – podkreślił wagę rundy zasadniczej Krzyształowicz.

Przerwa od treningów nie potrwa zbyt długo, bo już za miesiąc zespół rozpocznie przygotowania do sezonu. – Okres przygotowawczy zaczynamy 17 sierpnia, Młoda Liga zaczyna już 3 sierpnia. Większość dziewczyn jest „porozjeżdżana” po kadrach A, B, nie tylko naszego kraju, w związku z tym może się tak zdarzyć, że w pełnym składzie spotkamy się dopiero na początku października. Cztery zawodniczki grają w kadrze A, cztery w kadrze B, a dwie w zagranicznych reprezentacjach – dodał Pasiński.

Takie wyróżnienie dla tych zawodniczek może nieco utrudnić trenerom pracę z zespołem. – Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli rozgrywająca (Pavla Vincourova – przyp. red.) przyjedzie do zespołu na początku października, to do rozpoczęcia sezonu trudno będzie tę drużynę zgrać. Tym bardziej, że Ewelina Tobiasz obecnie gra w World Grand Prix, czekają jeszcze występy w Lidze Europejskiej, więc też prawdopodobnie dołączy w połowie września. Na pewno szansę dostaną zawodniczki z zespołu Młodej Ligi czy juniorek i dla nich pierwszy okres sezonu też może być bardzo ważny, bo da im szansę gry z zawodniczkami z pierwszego zespołu – zauważył prezes Chudzik.

Do skompletowania składu Budowlanym brakuje jeszcze dwóch siatkarek. – Cały czas nie mamy jeszcze dwóch zawodniczek. Dzisiaj albo jutro powinniśmy poznać siatkarkę grającą na pozycji atakującej, będzie to zawodniczka zagraniczna. Jest to doświadczona siatkarka, która grała już w wielu klubach na naprawdę dobrym poziomie. Ma to być nasz główny transfer, szukamy zastępczyni Sanji Popović.

Kiedy z drużyny odeszła Magdalena Śliwa, zakontraktowano dwie młode rozgrywające. Te będą musiały bardzo szybko zdobywać doświadczenie na boisku. – Trenerzy nie patrzyli na wiek, tylko na umiejętności obu dziewczyn. Obie są na pewno perspektywiczne, rozwijają się. O tym mówi sam fakt, że jedna jest pierwszą rozgrywają reprezentacji Czech, a druga gra w kadrze Polski na World Grand Prix. Są to dziewczyny, które dobrze rokują na przyszłość. Na pewno jednak sztab trenerski czeka wiele pracy, zwłaszcza ze zgraniem tych młodych dziewczyn z pozostałymi zawodniczkami – ocenił Marcin Chudzik.

Zapowiedziano również zmiany, które zajdą w zespole Młodej Ligi. – Będzie również kilka zmian w drużynie Młodej Ligi. Niektóre zawodniczki wróciły do nas, tak jak Magdalena Wojtkiewicz, doszła atakująca z MOS-u Wola Warszawa, Izabela Trocińska, z drużyny ŁKS-u dołączą do nas Anna Bodasińska i Malwina Stroińska. Tworzy się ciekawy zespół i chcemy kontynuować dobrą passę, którą zapoczątkował właśnie Jacek Pasiński, zdobywając z juniorkami brązowy medal mistrzostw Polski – mówił prezes Budowlanych, zwracając uwagę na znaczenie dla całej sekcji siatkówki, także zespołu z Młodej Ligi. – Czas na zmiany. W życiu już tak jest, że coś się kończy, coś się zaczyna, także idziemy dalej – podsumował prezes Marcin Chudzik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved