Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kłopoty kadrowe Brazylijczyków przed Final Six

Kłopoty kadrowe Brazylijczyków przed Final Six

fot. FIVB

O ile ostatnim tematem numer jeden w kontekście Final Six Ligi Światowej było wyrzucenie z kadry Włoch czterech zawodników, o tyle dla Brazylijczyków inna sprawa jest najważniejsza. W turnieju z powodu kontuzji nie zagra Riad, a niepewny jest występ Wallace'a Souzy.

Siatkarskie środowisko w ostatnich dniach obiegła informacja, iż w trybie natychmiastowym z Rio de Janeiro pożegnała się czwórka reprezentantów Italii: Ivan Zaytsev, Dragan Travica, Giulio Sabbi i Luigi Randazzo. W ich miejsce Mauro Berruto „dowołał” trójkę zawodników, którzy w ekspresowym tempie musieli pojawić się w stolicy karnawału. Dla Polaków, Serbów i Włochów ta informacja faktycznie jest bardzo ważna, bo Italia w finałowej batalii w grupie zmierzy się właśnie z mistrzami świata i kadrą Plavich. Gospodarze i kibice Kanarkowych żyją jednak innym tematem, a mianowicie swoimi kłopotami kadrowymi.

Co prawda w przypadku Brazylijczyków nie może być mowy o żadnej aferze, jednak media z Kraju Kawy podały mało optymistyczną wiadomość. Otóż w turnieju Final Six na pewno nie zagra doświadczony środkowy Riad Ribeiro, któremu odnowił się uraz kolana. Niepewna jest także przyszłość atakującego Wallace’a Souzy, który przez ostatnie kilka dni nie czuł się najlepiej i nie trenował na swoje maksimum. Trener Bernardo Rezende zdecydował się dmuchać na zimne i do kadry na finałową rozgrywkę dołączył Leandro Vissotto.Przez ostatni tydzień trenowaliśmy w Saquaremie i jestem bardzo zadowolony z poziomu tych treningów. Niestety mamy też niemiłe wieści. Wallace w ostatnich dniach nie czuł się zbyt dobrze, nie trenował na pełnych obrotach i nie wiem, czy będzie gotowy, by zagrać w meczu z Francją. Jeśli tak się stanie, to będzie dla nas duża strata. Mamy jednak opcję rezerwową – do zespołu dołączył Vissotto i w razie potrzeby będzie mógł zastąpić Wallace’a. Gorzej prezentuje się sytuacja Riada, który doznał kontuzji kolana i na pewno nie zagra w Rio de Janeiro – powiedział szkoleniowiec Canarinhos, Bernardo Rezende.

Wallace w tegorocznej edycji Ligi Światowej zdobył dla swojego zespołu 124 punkty (11. miejsce), atakował ze skutecznością 51,47%, co dało mu 4. lokatę wśród wszystkich graczy „Światówki”. Wallace zdobył też 9 punktów zagrywką (14. miejsce). Jego ewentualny zastępca, Leandro Vissotto, w bieżących rozgrywkach był głównie siatkarzem rezerwowym i uzupełniającym skład. Mierzący 212 centymetrów wzrostu Brazylijczyk zdobył 45 oczek, z czego 31 atakiem, 6 blokiem i 8 zagrywką. Doświadczony środkowy Riad Ribeiro na swoim koncie zapisał natomiast 42 oczka – 25 atakiem, 11 blokiem i 6 zagrywką. Z wynikiem 0,22 bloku na set uplasował się on na 23. miejscu wśród najlepiej blokujących zawodników części interkontynentalnej w I dywizji.W fazie grupowej Brazylijczycy zdobyli 28 punktów i uplasowali się na pierwszym miejscu w grupie A. W hali Maracanazinho w pierwszym etapie rozgrywek Final Six Kanarkowi zmierzą się ze zwycięzcą grupy B, USA oraz zwycięzcą Final Four II dywizji, Francją. – Jesteśmy w grupie z dwójką innych wygranych – my byliśmy najlepsi w grupie A, Amerykanie w grupie B, a Francuzi w II dywizji. Obie ekipy to zespoły, z którymi nam gra się bardzo niewygodnie, więc nie chciałbym niczego prorokować. Nasi pierwsi rywale, Francuzi, mają świetnego siatkarza Earvina Ngapetha oraz bardzo zgrany zespół, który świetnie pracuje w obronie – ocenił Bernardinho.

Skład Brazylijczyków na Final Six Ligi Światowej 2015:

Rozgrywający:
Bruno Rezende
William Arjona

Atakujący:
Evandro Guerra
Wallace Souza
Leandro Vissotto

Przyjmujący:
Murilo Endres
Ricardo Lucarelli
Felipe Fonteles
Lucas Loh

Środkowi:
Isac Santos
Lucas Saatkamp
Eder Carbonera

Libero:
Mario Junior
Sergio Santos

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved