Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Daria Janowicz: Chcę się jak najwięcej nauczyć

Daria Janowicz: Chcę się jak najwięcej nauczyć

fot. archiwum

Choć Wisła Warszawa będzie beniaminkiem w I lidze kobiet, to aspiracje tego klubu są ogromne. Jednym z ważnych ogniw zespołu ma być 20-letnia środkowa, Daria Janowicz. - Wisła jest nowym klubem, ale rozwija się bardzo szybko - mówi młoda zawodniczka.

W ostatnim sezonie Daria Janowicz występowała w zespole Budowlanych Toruń, z którym sięgnęła po brązowy medal na zapleczu ekstraklasy. Wychowanka PTPS-u Piła zdecydowała się przyjąć propozycję Wisły Warszawa, klubu z aspiracjami do gry o czołowe lokaty na zapleczu ekstraklasy. – Po zakończeniu ostatniego sezonu dostałam propozycję ze stolicy i ją przyjęłam. Decyzję o dołączeniu do warszawskiego klubu podjęłam w miarę szybko, wszystko sobie dokładnie przeanalizowałam. Wisła jest nowym klubem, ale rozwija się bardzo szybko. Na dodatek dużo dobrego słyszałam o szkoleniowcu – mówi o Mirosławie Zawieraczu młoda środkowa. – O trenerze Mirosławie Zawieraczu wiem, że ma duże doświadczenie w szkoleniu młodych zawodniczek. Mam nadzieję, że wiele się nauczę – dodała.

20-letnia zawodniczka liczy na to, że gra w Wiśle pozwoli jej pójść o krok dalej w siatkarskiej karierze. – Chcę się w Warszawie rozwijać. Przychodząc do tego zespołu, jestem przygotowana na ciężką pracę i chcę jak najwięcej się nauczyć. Moje doświadczenie w I lidze jest bardzo małe, ale mam nadzieję, że będę mogła pomóc drużynie osiągać kolejne sukcesy – mówi pełna nadziei Janowicz.

Zespół z Warszawy zdominował w zeszłym sezonie rozgrywki II ligi kobiet. – Nie śledziłam dokładnie poczynań zespołu w poprzednim sezonie, ale fakt, że drużyna nie przegrała meczu, świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu drużyny do poprzednich rozgrywek. W Wiśle głośno mówi się o tym, że klub chciałby już za rok zagrać w siatkarskiej elicie. Jednak awans, jak pokazuje przypadek klubu z Sulechowa, nie zależy wyłącznie od wyniku sportowego. – Regulamin moim zdaniem powinien zostać zmieniony, ponieważ zespoły z I ligi powinny mieć szansę na awans. Niestety nie zależy to od nas – zakończyła nowa środkowa warszawskiej Wisły.źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved