Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Adrian Buchowski: Nasz cel to ciągły progres

Adrian Buchowski: Nasz cel to ciągły progres

fot. archiwum

Podczas gdy w Rio rozpoczęły się rozgrywki finałowego turnieju Ligi Światowej, kadra B przygotowuje się do kolejnych spotkań w ramach Ligi Europejskiej. Tym razem nasi reprezentanci dwukrotnie zmierzą się z reprezentacją Estonii w Parnawie.

Cztery zwycięstwa i dziesięć punktów na koncie dały wam pierwsze miejsce w grupie A. Co było kluczem do tego sukcesu?

Adrian Buchowski: – Nie patrzymy na to w takich kategoriach. Skupiamy się na każdym kolejnym meczu, ćwiczymy pewne warianty gry. Zwycięstwa na pewno wzmacniają drużynę i dają nam wiarę, że idziemy w dobrym kierunku. Nasz cel to ciągły progres naszej gry.

Po meczach z reprezentacją Danii i Austrii łatwo zauważyć, że zdecydowanie więcej problemów sprawili wam Austriacy. Czym zaskoczył was ten rywal?– Trzeba przyznać, że reprezentacja Austrii zagrała bardzo odważnie zarówno w ataku, jak i w zagrywce, co przynosiło jej wiele punktów, jednak w niektórych momentach popełniała dużo błędów. Naszym problemem było to, że w pewien sposób dostosowaliśmy się do stylu gry Austriaków, dlatego te spotkania były dla nas dość trudne. W takich meczach ważny jest spokój, którego w pewnych momentach nam brakowało.

Nie da się ukryć, że w waszej grze były widoczne problemy ze zgraniem. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ nie mieliście zbyt wiele czasu na trening w takim składzie. Jak teraz wygląda ta kwestia w waszej drużynie?

– Na pewno jeszcze nie rozumiemy się tak, jak byśmy tego chcieli. Na treningach i meczach cały czas nad tym pracujemy. Najważniejsze jest Final Four Ligi Europejskiej. To do tego turnieju się przygotowujemy, a takie mecze jak te z reprezentacją Danii czy Austrii są bardzo potrzebne. Wierzę, że na turnieju finałowym zaprezentujemy się już w optymalnej formie.

Obecnie przebywacie na krótkim zgrupowaniu, ponieważ już jutro wylatujecie do Estonii, gdzie dwukrotnie zmierzycie się z tamtejszą reprezentacją. Jak wyglądają przygotowania w Nowym Dworze Mazowieckim?

– W Nowym Dworze Mazowieckim mamy jeden trening na siłowni oraz jeden typowo taktyczny z piłkami, a więc nie zdążymy zrobić zbyt wiele. Na pewno nadal będziemy poprawiać naszą organizację gry.

Co możesz powiedzieć o rywalu, z którym spotkacie się na boisku w piątek i sobotę. Jak oceniasz szanse swojej drużyny na zwycięstwa w tych spotkaniach?

– Szczerze mówiąc, w tym momencie niewiele mogę o nim powiedzieć. Wiem, że ma w składzie zawodników z przeszłością w PlusLidze. Wszystkiego dowiemy się w czwartek, kiedy poznamy naszą taktykę i zobaczymy grę kadry Estonii na video.

Czy w związku z tym, że jako gospodarze macie zapewniony udział w Final Four, ciąży na was mniejsza presja?

– Podchodzimy do tych meczów grupowych z maksymalnym zaangażowaniem i nie patrzymy na takie rzeczy. Przede wszystkim ten turniej to świetna okazja dla nas, aby zbierać cenne doświadczenie. Czy mamy zapewniony ten finał, czy też byśmy go nie mieli – i tak gralibyśmy na maxa. Chcemy jak najlepiej się przygotować i dobrze zaprezentować się na turnieju finałowym w Wałbrzychu.

*Rozmawiała Ewa Burak

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved