Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Znany jest terminarz Młodej Ligi w sezonie 2015/2016

Znany jest terminarz Młodej Ligi w sezonie 2015/2016

fot. archiwum

Oficjalna strona rozgrywek Młodej Ligi podała terminarz meczów fazy zasadniczej na sezon 2015/2016. Poinformowano także o zmianach, jakim od nadchodzącego sezonu ulegnie formuła rozgrywek - zespoły zostaną podzielone na grupy.

W sezonie 2015/2016 drużyny biorące udział w rozgrywkach zostaną podzielone na dwie grupy po 7 zespołów. W fazie zasadniczej mecze będą rozgrywane jedynie pomiędzy drużynami w danej grupie. Zaplanowano 14. kolejek spotkań. W każdej jedna drużyna będzie pauzować. Do play-off zakwalifikuje się 8 zespołów z początku tabeli – 4 z grupy A i 4 z grupy B.

W grupie A rywalizować będą: Transfer Bydgoszcz, AZS Politechnika Warszawska, Lotos Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn, Effector Kielce, RCS Cerrad Czarni Radom.

W 1. kolejce (3 października) Transfer zagra z akademikami z Warszawy, Lotos Trefl podejmie PGE Skrę, Indykpol AZS zmierzy się z Czarnymi Radom.Tydzień później obecny młodzieżowy mistrz Polski zagra o 3 punkty z brązowym medalistą, bydgoskim Transferem. Ponadto bełchatowianie podejmą akademików z Olsztyna, a AZS PW będzie rywalizować z gdańszczanami.

17 października zaplanowano pojedynek akademików z Olsztyna i Warszawy oraz Effectora i PGE Skry. W 3. kolejce odbędzie się również mecz Czarnych Radom z Lotosem Treflem, czyli młodzieżowego mistrza Polski i 4. drużyny Młodej Ligi w sezonie 2014/2015.

W grupie B o awans do play-off będą walczyć: Asseco Resovia Rzeszów, MKS Banimex Będzin, BBTS ATH Bielsko-Biała, AZS Częstochowa, Cuprum Lubin, Jastrzębski Węgiel i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W 1. kolejce zagrają: Asseco Resovia z MKS-em Banimexem, BBTS ATH z AZS-em Częstochowa, Cuprum z Jastrzębskim Węglem.

10 października akademicy z Częstochowy podejmą lubinian, będzinianie zagrają z drużyną z Bielska-Białej, a młodzieżowy wicemistrz, ZAKSA, zmierzy się z Asseco Resovią.

W 3. kolejce BBTS ATH zagra z kędzierzynianami, Cuprum z zespołem z Będzina, Jastrzębski Węgiel z AZS-em Częstochowa.

Ostatnią kolejkę fazy zasadniczej zaplanowano na 23 stycznia 2016 roku.

Rozpoczęcie play-off planowane jest na połowę kwietnia. Młodzieżowego mistrza Polski mężczyzn poznamy na początku maja. Trwa ustalanie ostatecznych terminów tak, by drużyny bez przeszkód mogły brać udział w innych rozgrywkach siatkarskich.

 

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved