Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Micah Christenson: Obrona tytułu będzie bardzo trudna

Micah Christenson: Obrona tytułu będzie bardzo trudna

fot. FIVB

Zeszłoroczny triumfator LŚ rozpocznie Final Six meczem z Brazylijczykami. - Możemy się spodziewać siatkówki na najwyższym poziomie - o składzie turnieju i niełatwym zadaniu, jakim będzie powtórzenie wyniku sprzed roku, mówił Micah Christenson.

Fazę interkontynentalną Ligi Światowej zakończyliście tak samo dobrze jak i zaczęliście.

Micah Christenson:Przede wszystkim jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam wygrać sobotnie spotkanie z reprezentacją Polski, po tym jak przegraliśmy dzień wcześniej. Rzeczywiście to pierwszy taki turniej, który zaczęliśmy bardzo dobrze, odnieśliśmy sześć zwycięstw z rzędu. Mieliśmy potknięcie w Iranie, ale w Rosji wróciliśmy na swoje tory i zagraliśmy zdecydowanie lepiej. I cieszymy się z awansu do turnieju finałowego. Czeka nas kolejne wyzwanie.

Wszyscy się zastanawiali, co się takiego stało z waszą drużyną w Iranie. Czy słaby występ był spowodowany przemęczeniem po podróży, czy to było coś zupełnie innego?Dla nas to było kompletnie nowe doświadczenie. To był pierwszy występ naszej reprezentacji na tym terenie. Ich kibice są niesamowicie głośni, a my chyba nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego hałasu. Ich zespół zagrał dobrze, my fatalnie i dlatego te mecze wyglądały tak, jak wyglądały.

Ale w Polsce czy Brazylii kibice również są głośni, a tu lubicie grać.

Kibice w Polsce są lepiej zorganizowani, są życzliwi i uśmiechnięci. W Iranie tego nie ma, oni po prostu cały mecz krzyczą. U was jest fantastyczny klimat do gry i my uwielbiamy tu przyjeżdżać i występować przeciwko reprezentacji Polski.

Kraków znowu okazał się dla was szczęśliwy. W zeszłym roku graliście tutaj w pierwszej fazie FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Powróciły wspomnienia?

Powróciły. Rok temu spędziliśmy tu bardzo fajny czas. Choć byliśmy trochę rozczarowani naszym wynikiem. Ale i tak mamy wspaniałe wspomnienia z zeszłorocznego pobytu. Kraków to bardzo piękne miasto i wspaniali ludzie.

Wróćmy do reprezentacji. Niebawem rozpoczniecie obronę tytułu zdobytego przed rokiem we Florencji. Czego się spodziewacie po tym turnieju?

Obrona tytułu w Brazylii będzie bardzo trudna. Wszyscy uczestnicy są bardzo mocni. Zespoły, które się zakwalifikowały, grają na wysokim poziomie. Osobiście czekam z niecierpliwością na te mecze. To, czego możemy się spodziewać, to siatkówki na najwyższym poziomie, bo każda drużyna, która tam przyjedzie, będzie grała coraz lepiej. Zagramy też na obiekcie, na którym w przyszłym roku odbędą się igrzyska olimpijskie. A to też jest istotne, aby poznać obiekt.

Rozumiem, że po Final Six od razu zaczniecie przygotowania do Pucharu Świata?

To prawda. Po Final Six mamy kilka dni wolnego na odpoczynek, a potem spotykamy się ponownie na zgrupowaniu w Kalifornii. Chcemy jak najlepiej przygotować się do Pucharu Świata. Naszym celem jest wygrać ten turniej i zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie.

Ciężko utrzymać tę formę, którą prezentowaliście przez cały czas trwania rozgrywek Ligi Światowej?

Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego będziemy ciężko trenować dzień po dniu, aby ją utrzymać.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved