Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Kęty odkrył karty

KPS Kęty odkrył karty

fot. archiwum

To idzie młodość - tak scharakteryzować można KPS Kęty, który zagra w Krispol I Lidze. Jego trzon stanowili będą młodzi gracze, którzy zyskają szansę na wypromowanie się na tym szczeblu rozgrywkowym. Trwają poszukiwania wzmocnień na środek i przyjęcie.

Po zakończeniu minionego sezonu przyszłość seniorskiej siatkówki w Kętach była wielkim znakiem zapytania. Jednak okazało się, że drużyna znad Soły wciąż będzie występowała w Krispol I Lidze. Ale już nie pod szyldem UMKS-u Kęczanina, a KPS-u Kęty, czyli nowego klubu, który został właśnie wpisany do KRS-u. W ekipie znad Soły pozostało zaledwie pięciu graczy, którzy bronili jej barw w poprzednich rozgrywkach. Są nimi: Jonasz Biegun (atakujący), Mateusz Błasiak (przyjmujący), Kordian Szpyrka (środkowy), Michał Toczko (libero) oraz Wojciech Gandyk (rozgrywający). – Być może udałoby się nam pozostawić jeszcze dwóch zawodników, ale daliśmy im wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów, bo dość późno dogadaliśmy sprawy o grze w I lidze, a ci siatkarze nie chcieli czekać – powiedział Marek Błasiak, trener a jednocześnie prezes KPS-u.

Pozostałą część ekipy znad Soły będą stanowili młodzi zawodnicy. Wśród nich warto zwrócić uwagę chociażby na dysponującego świetnymi warunkami fizycznymi 23-letniego atakującego, Bartłomieja Klutha, który miniony sezon spędził w Ślepsku Suwałki. Ważnym ogniwem KPS-u powinien być Jan Tomczak, rozgrywający, który siatkarskie szlify zbierał w Lotosie Treflu Gdańsk, a ostatnio był nawet w reprezentacji Polski juniorów walczącej o awans na mistrzostwa świata. Jego tropem podążył także inny rozgrywający gdańskiego zespołu, Kacper Chmielewski.

Działacze z Kęt sięgnęli także po II-ligowy zaciąg. Z MKS-u Kalisz do zespołu znad Soły przenosi się libero – Kacper Ledwoń, zaś z Contimaxu MOSiR Bochnia – 22-letni przyjmujący, Jakub Czubiński. Z kolei Gorzów Wielkopolski na Kęty zamienił inny młody przyjmujący – Piotr Kramer. Na środku również dominować będzie młodość, bowiem o miejsce w szóstce rywalizowali będą 22-letni Mateusz Bogus oraz 21-letni Damian Zygmunt. Obaj w minionym sezonie grali w Młodej Lidze. Ten pierwszy w barwach Cuprum Lubin, zaś drugi reprezentował klub z Częstochowy. Obecnie Błasiak szuka jeszcze zawodników na środek i przyjęcie, ale z ich pozyskaniem nie będzie się spieszył.– Będziemy mieli bardzo młodą drużynę, ale nie chcemy być tłem w I lidze w nadchodzącym sezonie. Mam pewne obawy, bo wartość papierowa tego zespołu nie jest wielka, ale liczę, że jego wartość boiskowa będzie większa. Nie mamy w drużynie wielkich nazwisk, ale mamy zawodników, którzy są w stanie udźwignąć grę w I lidze. Życzę chłopakom, aby stworzyli odpowiednią atmosferę do trenowania i grania oraz żeby mieli szansę wypromowania się w Kętach – podkreślił Błasiak. – Nie stawiamy sobie zbyt wysoko poprzeczki, ale chcielibyśmy utrzymać się w I lidze. Nie ma się co czarować – sporo pracy przed nami – zakończył szkoleniowiec teamu z Kęt.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved