Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Bartłomiej Lemański: Jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe cele

Bartłomiej Lemański: Jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe cele

fot. Mateusz Siwiec

Reprezentacja Polski juniorów rozpoczyna przygotowania do wrześniowych mistrzostw świata w Meksyku. - Jedziemy tam, by wygrać. Chcemy dać z siebie wszystko - mówi o nastawieniu kadry środkowy biało-czerwonych, Bartłomiej Lemański.

W meczu z Cerradem Czarnymi Radom doznałeś poważnej kontuzji. Jak obecnie wygląda sytuacja – po urazie nie ma już śladu, czy jeszcze daje on o sobie znać?

Bartłomiej Lemański:Odczuwam jeszcze pewien dyskomfort w kostce. Mam świadomość, że zerwanie więzadeł nie jest błahostką i będę musiał o nią dbać. Od operacji minęło jednak trochę czasu i wszystko się dobrze zagoiło. Jestem dobrej myśli.

Wróciłeś już do regularnych treningów? Jak się czułeś po powrocie na boisko?

Jeszcze nie wróciłem do treningów. Rehabilituję się pod okiem dobrych fizjoterapeutów i tak naprawdę dopiero przygotowuję się do treningów. Na zgrupowaniu w Kleszczowie, pierwszy raz od doznania kontuzji, będzie mi dane wziąć udział w treningu.Mimo niedawnej kontuzji trener Bednaruk dał ci szansę na udział w mistrzostwach świata. Czujesz się na siłach wziąć udział w tak wyczerpującym turnieju?

Mam nadzieję, że kontuzja nie spowolni znacznie mojego rozwoju. Chciałbym jak najszybciej wrócić do formy i dać z siebie wszystko, aby wziąć udział w mistrzostwach świata. Po tak długiej przerwie od gry mam wystarczająco sił i zapału.

Będziesz musiał rywalizować na swojej pozycji z czterema innymi środkowymi. Czujesz się gotowy do walki o miejsce w pierwszej szóstce?

Tak jak mówiłem, długa przerwa nasyciła mój apetyt na grę i chciałbym jak najszybciej wrócić na boisko. Dlatego właśnie muszę dać z siebie 120%, aby spróbować znaleźć się w wyjściowej szóstce.

Jedziecie do Meksyku, czeka was zmiana klimatu, strefy czasowej, warunków. Czy to może wpłynąć na waszą dyspozycję w meczach?

Część z nas była już w Meksyku na mistrzostwach świata kadetów. Wiemy, jak wygląda zmiana klimatu, dlatego też wiemy, jak rozsądnie odpoczywać w wolnym czasie i dostosować się do nowej strefy czasowej, aby nie wpłynęło to na naszą formę i dyspozycję.

Zmierzycie się z trudnymi rywalami: Rosją, Argentyną i USA. Uważasz, że jesteście w stanie z nimi powalczyć i co najważniejsze – zwyciężać?

Uważam, że dobrą grą jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Znam dobrze większość chłopaków, a także całą kadrę trenerską. Z dobrym przygotowaniem i chłodną głową jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe cele.

Przez eliminacje przebrnęliście bez większych problemów. Jaki zatem stawiacie sobie cel na ten nadchodzący turniej?

Tak jak mówiłem wcześniej, jedziemy tam, by wygrać. Chcemy dać z siebie wszystko, żeby po powrocie do Polski wyjść na lotnisku z podniesioną głową i medalem na piersi.

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved