Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Zamieszanie u Azzurrich, czterech zawodników wyrzuconych z kadry

Zamieszanie u Azzurrich, czterech zawodników wyrzuconych z kadry

fot. FIVB

Na krótko przed rozpoczęciem Final Six LŚ Mauro Berruto przyszło podjąć trudne decyzje. Szkoleniowiec z powodów dyscyplinarnych odsunął od zespołu czterech zawodników: Dragana Travicę, Ivana Zaytseva, Giulio Sabbiego i Luigiego Randazzo.

Jak poinformowały włoskie media, szkoleniowiec w trybie awaryjnym wezwał do Rio trzech nowych zawodników, do zespołu jutro dołączyć mają Davide Saitta, Iacopo Botto i Gabriele Nelli. Zawodnicy mają zastąpić czterech swoich kolegów, usuniętych z zespołu dyscyplinarnie. W turnieju finałowym 26. edycji Ligi Światowej w szeregach Azzurrich zabraknie tak doświadczonych zawodników jak Ivan Zaytsev, Dragan Travica, Giulio Sabbi czy Luigi Randazzo. Decyzja Mauro Berruto i sztabu technicznego była podyktowana złamaniem przez zawodników obowiązującego wewnątrz drużyny regulaminu, akceptowanego przez cały zespół. Odesłani zawodnicy jeszcze dziś wylecą do Włoch.

Z decyzją sztabu szkoleniowego zgodził się prezes włoskiej federacji, Carlo Magri podkreślając swoje zaufanie do sztabu trenerskiego, nie krył przy tym rozczarowania i goryczy, komentując zaistniałą sytuację. Temat nie zostanie jednak wyciszony i ma zostać przeanalizowany przez federację. Jednocześnie prezes przyznał, że oczekuje pozytywnej reakcji zespołu mimo zaistniałego incydentu.

Całą sytuację i decyzję krótko skomentował szkoleniowiec reprezentacji Włoch. – Istnieją wartości, które muszą być fundamentem działania, kiedy ubiera się koszulkę reprezentacji. Jeśli do tej pory nie było to jasne, jestem pewien, że teraz tak będzie. Ta decyzja została podjęta w porozumieniu z federacją. Ma znaczenie fakt, aby w centrum każdego projektu zaznaczać, jak ważne jest respektowanie roli danego zawodnika i zasad, jakie obowiązują – podsumował Mauro Berruto.Przed reprezentacją Włoch trudne zadanie, niemal w przeddzień turnieju finałowego Włosi stracili swoich podstawowych zawodników. O ile Sabbi z Randazzo musieli walczyć o swoje miejsce w wyjściowym składzie, o tyle pozycja Zaytseva i Travicy wydawała się pewna. Doświadczeni zawodnicy od lat stanowili bowiem o sile reprezentacji z Półwyspu Apenińskiego.

W ramach Final Six Ligi Światowej odmienionej reprezentacji Włoch przyjdzie zmierzyć się kolejno z Serbami i reprezentacją Polski.

 

źródło: federvolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved