Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. L: Wygrana Polek i drugie miejsce w grupie

WGP, gr. L: Wygrana Polek i drugie miejsce w grupie

Siatkarki reprezentacji Polski wygrały w swoim ostatnim meczu w grupie L z Argentyną 3:0 i zwycięstwem zakończyły rundę interkontynentalną. Polki zajęły 2. miejsce w dywizji 2. i jako gospodarz zagrają w turnieju finałowym w Lublinie z Holandią, Portoryko i Czechami.

Na koniec rundy interkontynentalnej Polki zmierzyły się z gospodyniami turnieju. Biało-czerwone utrudniały rywalkom rozgrywanie akcji agresywną grą w polu zagrywki. Po bloku Aleksandry Sikorskiej i asie serwisowym Natalii Piekarczyk nasze reprezentantki schodziły na drugą przerwę techniczną z dość wyraźną przewagą (16:12). Trener Guillermo Orduna zareagował błyskawicznie, wprowadzając na plac gry libero Morenę Franchi, dokonał także podwójnej zmiany i na boisku pojawiły się Lucia Fresco i Antonela Curatola. Na niewiele się to jednak zdało, Polki były skuteczne w ataku, a rywalki ciągle musiały mieć się na baczności, by nie dać się zaskoczyć polskiemu blokowi, który ostatecznie zakończył premierową odsłonę (25:21).

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Po stronie Polek na liderkę zespołu urosła Ewelina Sieczka, która bardzo rzadko popełniała błędy. Odpowiadała jej Paula Nizetich i na tablicy wyników widniał remis 9:9. Po chwili przypomniała o sobie Emilce Sosa, zaskakując podopieczne Jacka Nawrockiego zagrywką, a gospodynie wykorzystały słabszy moment w grze Polek (11:14). Biało-czerwone w porę jednak zabrały się za odrabianie strat. Błąd Fernandez w przyjęciu i dobra postawa Sikorskiej pozwoliła Polkom odwrócić losy seta. Atak Tamary Kaliszuk przypieczętował triumf biało-czerwonych w tym secie.

Również trzeciego seta reprezentantki Polski rozpoczęły od małego falstartu. Blok Juliety Lazcano sprawił, że to Argentynki były w bardziej komfortowej sytuacji, prowadziły bowiem 9:6. Na posterunku była jednak Anna Grejman, na którą recepty nie znajdowały przeciwniczki i po chwili Polki wyszły na prowadzenie. Złe przyjęcie kompletnie dezorganizowało poczynania Argentynek i wydawało się, że biało-czerwone zmierzają po pewne zwycięstwo w tym secie (18:14). Być może podobna myśl wkradła się w głowy polskich siatkarek, które niewymuszonymi błędami pozwoliły rywalkom doprowadzić do nerwowej końcówki (22:23). Bohaterką ostatnich akcji była Sikorska, która zatrzymała Piccolo i skończyła całe spotkanie asem serwisowym. Polki dzięki temu zwycięstwu zajęły drugie miejsce w grupie. W turnieju o awans do dywizji 1. zmierzą się z Holenderkami, Czeszkami i Portorykankami.

Argentyna – Polska 0:3
(21:25, 23:25, 25:27)

Argentyna: Lazcano (9), Boscacci (8), Sosa (7), Nizetich (6), Piccolo (2), Castiglione, Rizzo (libero) oraz Fresco (5), Fernandez (4), Scacchi, Rodriguez, Curatola i Franchi (libero)
Polska: Sieczka (15), Sikorska (13), Grejman (12), Kaliszuk (10), Efimienko (7), Piekarczyk (4), Krzos (libero) oraz Paszek, Wójcik i Tobiasz