Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ukrainka nową rozgrywającą Wisły Warszawa

Ukrainka nową rozgrywającą Wisły Warszawa

fot. archiwum

Reprezentantka Ukrainy ustaliła wstępne warunki kontraktu z beniaminkiem I ligi kobiet. Mowa o Ołenie Nowogrodczenko, która w tym tygodniu przyjedzie do Warszawy, aby złożyć podpis na umowie. Jej nowym klubem będzie stołeczna Wisła.

Działacze z Warszawy konkurentki dla Anny Manikowskiej na rozegraniu szukali w Czechach, następnie na Bałkanach. Mówiło się, że w kręgu zainteresowania beniaminka znajdują się byłe kadrowiczki z reprezentacji Serbii, ostatecznie, jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, skończyło się na Ukraińce, która również stanowi o sile kadry swojego kraju. Z naszych ustaleń wynika, że niemal przesądzone jest przejście do Wisły Warszawa Ołeny Nowogrodczenko. Na początku lipca 27-letnia rozgrywająca ustaliła wstępne warunki kontraktu, a jeszcze w tym tygodniu przyjedzie na Bemowo, aby ostatecznie podpisać umowę.

Nowogrodczenko doskonale znana jest na Ukrainie, gdzie z powodzeniem przez cztery sezony wstępowała w Chimiku Jużne, który reprezentował naszych południowo-wschodnich sąsiadów w europejskich pucharach. Przed rokiem grała w Rumunii w zespole Ştiinţa Bacău, w którym znalazła się m.in. Holenderka Kim Staelens. Przypomnijmy, że poza Ukrainką Wisła Warszawa zakontraktowała już dwie zagraniczne siatkarki – Chorwatkę Nikolinę Kovačić oraz Serbkę Ivanę Isailović. W przyszłym sezonie Mirosław Zawieracz będzie miał także Annę Sołodkowicz, Monikę Naczk, Paulinę Biranowską, Barbarę Kubieniec, Darię Janowicz, Marcelinę Nowak, Monikę Kutyłę i Sandrę Zaczkowską.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved