Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open: Witczak/Kaczmarek triumfatorami, u pań bez zmian

Plaża Open: Witczak/Kaczmarek triumfatorami, u pań bez zmian

Sporo niespodzianek przyniosły zmagania mężczyzn w trzecim turnieju z cyklu Plaża Open. Najlepsi okazali się Dominik Witczak i Łukasz Kaczmarek. U pań po raz trzeci ze zwycięstwa cieszyły się Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg.

Bez niespodzianek przebiegały mecze w turnieju kobiet. Do półfinału z lewej strony drabinki awansowały Agnieszka Wołoszyn i Natalia Gruszczyńska, które po pierwszym dość gładko wygranym secie musiały zostawić na piasku dużo energii, by pokonać duet Saad/Theis (15:21, 21:19, 13:15). W półfinale w pokonanym polu zostawiły natomiast Wołoszyn i Gruszczyńską Martyna Wardak i Maria Włoch. Finał miał być rewanżem za porażkę tej pary z duetem Kociołek/Strąg w poprzedniej fazie turnieju. Z kolei po przegranej w ćwierćfinale nie poddały się Magdalena Saad wraz z Aleksandrą Theis. Te bardzo szybko rozprawiły się z dwójką Kirszenstein/Chyła 2:0 (21:11, 21:12). Saad i Theis koncertowo rozegrały także mecz o 3. miejsce w turnieju, z nawiązką rewanżując się Wołoszyn i Gruszczyńskiej za poprzedni pojedynek 2:0 (21:16, 21:10). Finał, przynajmniej do końca pierwszego seta, był takim widowiskiem, jakiego oczekiwali kibice. Martyna Wardak i Maria Włoch nawiązały wyrównaną walkę z rywalkami i wygrały premierową odsłonę. Jednak Kociołek i Strąg po raz kolejny pokazały, jak szybko potrafią dostosować swoją taktykę i sposób gry do wydarzeń na boisku. Od drugiego seta finał był już teatrem tylko jednej pary aktorek (21:19, 14:21, 8:15). Tym samym Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg osłodziły sobie nieco szybki powrót z turnieju w Liechtensteinie.

Klasyfikacja końcowa:

1. Katarzyna Kociołek/Dorota Strąg
2. Martyna Wardak/Maria Włoch
3. Magdalena Saad/Aleksandra Theis

O ogromnych emocjach i niespodziankach możemy za to mówić w kontekście turnieju mężczyzn. Pierwszą z niespodzianek była porażka Jędrzeja Brożyniaka i Bartłomieja Dzikowicza z późniejszymi triumfatorami Dominikiem Witczakiem i Łukaszem Kaczmarkiem. Para Brożyniak/Dzikowicz nie dała również rady Bartłomiejowi Kiernozowi i Bartkowi Malcowi, choć było to spotkanie, w którym raz jedna, raz druga strona przejmowała inicjatywę (21:13, 14:21, 15:12). W meczu o brąz Konrad Felisiak i Adam Manios zmierzyli się z Bartoszem Mariańskim i Kamilem Radzikowskim, obie pary wcześniej miały na rozkładzie wyżej notowany duet Parcej/Radojewski. Na najniższym stopniu podium stanęli Mariański z Radzikowskim, a po pierwszym zaciętym secie drugi był już jednostronny (21:19, 21:12). O ile we wcześniejszych fazach turnieju emocje były ogromne, o tyle finał mógł nieco rozczarować. Dominik Witczak i Łukasz Kaczmarek gładko rozprawili się z dwójką Kiernoz/Malec i zanotowali pierwsze zwycięstwo w tegorocznym cyklu Plaża Open.