Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Paulina Biranowska: Przekonał mnie duży potencjał klubu

Paulina Biranowska: Przekonał mnie duży potencjał klubu

fot. archiwum

Wisła Warszawa w cuglach awansowała do I ligi kobiet i na podobny scenariusz liczy w nadchodzącym sezonie w kontekście Orlen Ligi. W realizacji tego celu ma pomóc doświadczona libero Paulina Biranowska. - Celem jest awans do ekstraklasy - przyznała.

Siatkarki ze stolicy Polski były bezsprzecznie najlepszą ekipą na drugoligowym froncie. Zespół prowadzony przez Mirosława Zawieracza uzyskał promocję do I ligi i błyskawicznie zabrał się za kompletowanie składu. Drużynę opuściło grono mniej doświadczonych siatkarek, ale także kilka z dosyć obszernym siatkarskim CV. W ich miejsce do Warszawy sprowadzono aż 10 nowych zawodniczek, w tym dwie z zagranicy. To jasny sygnał dla wszystkich innych pierwszoligowców, iż Wisła chce na serio powalczyć o promocję do zamkniętej/otwartej Orlen Ligi.

Jednym z pierwszych wzmocnień beniaminka z Mazowsza była libero Paulina Biranowska. 30-latka na parkiet wróciła po urlopie macierzyńskim i zapewniła, że nigdy nie czuła się lepiej. – Chciałam wrócić do treningu po ciąży i dostałam taką możliwość w Wiśle Warszawa. Jestem za to bardzo wdzięczna. Po tym, jak zespół awansował do I ligi, pojawiła się propozycja gry w Wiśle. Jeśli chodzi o moją formę, to nigdy nie byłam w lepszej – przyznała Biranowska.

– Do Wisły przekonała mnie miła atmosfera, profesjonalizm i duży potencjał klubu. Oczywiście celem jest awans do ekstraklasy – przyznała nowa libero Wisły. Realizacja tego celu może okazać się łatwiejsza niż w sezonie 2014/2015, ponieważ siatkarska centrala dała jasny sygnał: po roku olimpijskim w Orlen Lidze znajdzie się miejsce dla nowych ośrodków siatkarskich. Jest więc o co walczyć. – Mam nadzieję, że atuty Wisły sprawią, że niebawem będziemy grać na boiskach Orlen Ligi. Chciałabym, aby w nowym sezonie zespół osiągał w I lidze wyniki równie dobre, jak w poprzednich rozgrywkach – zakończyła Biranowska.źródło: inf. własna, wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved