Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lenka Dürr nową libero Impelu Wrocław

Lenka Dürr nową libero Impelu Wrocław

fot. archiwum

Kontuzja Agaty Sawickiej zmusiła działaczy Impelu Wrocław do znalezienia jej zastępczyni. Nową zawodniczką we wrocławskiej drużynie została reprezentantka Niemiec, Lenka Dürr. Obecnie walczy ona w rozgrywkach World Grand Prix.

Podczas meczu finałowego igrzysk europejskich poważnej kontuzji nabawiła się Agata Sawicka. Ponieważ rehabilitacja reprezentantki Polski może przedłużyć się do sezonu ligowego, we Wrocławiu zaczęto szukać jej zastępczyni. Została nią była już zawodniczka Azeryolu Baku, Lenka Dürr. Choć to dopiero 24-letnia siatkarka, w swoim dorobku ma dwa wicemistrzostwa Europy zdobyte wraz z kadrą Niemiec. W 2009 roku zdobyła brązowy medal World Grand Prix, a dwa lata temu stanęła na najwyższym stopniu podium Ligi Europejskiej.

W swojej karierze klubowej trzykrotnie stawała na podium mistrzostw Niemiec, dwa razy zdobywając to trofeum. – W sytuacji, w której dowiedzieliśmy się o groźnej kontuzji Agaty Sawickiej, musieliśmy podjąć natychmiastowe działania i wzmocnić się, pozyskując wartościową libero. Wierzę, że Lenka Dürr, jako wieloletnia reprezentantka Niemiec, wniesie do Impelu odpowiednią jakość sportową. W tym miejscu chciałbym również życzyć szybkiego powrotu do zdrowia Agacie, która niezależnie od sytuacji jest niezwykle ważną osobą w naszym zespole – motywował tę decyzję prezes klubu Jacek Grabowski.

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved