Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Łomacz: Będziemy walczyć

Grzegorz Łomacz: Będziemy walczyć

fot. archiwum

Już w czwartek Polacy rozpoczną walkę z najlepszymi drużynami świata w Rio de Janeiro, a naprzeciwko biało-czerwonych staną Włosi. - Bardzo się cieszymy, że tam zagramy. Będziemy walczyć - mówi o nastawieniu zespołu Grzegorz Łomacz.

Jakie nastroje panują w drużynie przed Final Six Ligi Światowej?

Grzegorz Łomacz: Na pewno w bardzo dobrych nastojach spotkaliśmy się na krótkim zgrupowaniu w Spale przed odlotem do Brazylii. Bardzo się cieszymy, że tam zagramy. Będziemy walczyć.

Mieliście kilka wolnych dni po meczach fazy interkontynentalnej. Jak spędziłeś ten czas?– Troszeczkę odpocząłem od siatkówki. Zrobiłem też oczywiście mocną siłownię, którą mieliśmy zalecaną.

Jak ocenisz fazę interkontynentalną Ligi Światowej? Czy coś cię zaskoczyło w pozytywny bądź negatywny sposób?

– Bardzo pozytywnie rozpatruję tę całą fazę w naszym wykonaniu, bo graliśmy naprawdę nieźle, walczyliśmy w każdym meczu. Zaskoczeniem jest postawa Rosjan, bo ich gra była bardzo słaba i poniżej oczekiwań.

Pierwsze spotkanie zagracie z reprezentacją Włoch. Czy miałeś już okazję przyjrzeć się bliżej, jak grają w tym sezonie?

– W tym sezonie jeszcze nie widziałem żadnego spotkania, nie przeprowadzaliśmy też analizy tego zespołu. Mamy na to jeszcze troszeczkę czasu, więc więcej o rywalu dowiemy się później.

W tym sezonie powróciłeś do reprezentacji i na boisku pojawiałeś się dosyć często. Czy spodziewałeś się przed sezonem, że tak będzie?

– Pracowałem ciężko i po prostu starałem się pomóc jak najbardziej drużynie w każdym momencie. To trener decyduje, kto gra. Nie myślałem o tym w tych kategoriach, czy będę grał, czy w ogóle nie, bo to zależy od szkoleniowca.

Faza grupowa Ligi Światowej była dla was na pewno bardzo męcząca, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jak sobie z tym radziliście?

– Myślę, że nieźle to znosiliśmy jako drużyna, a także indywidualnie. Nie było zbędnego narzekania. Dobrze poradziliśmy sobie z trudami tych wszystkich podróży.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved