Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dominika Sieradzan zawodniczką mistrzyń zaplecza Orlen Ligi

Dominika Sieradzan zawodniczką mistrzyń zaplecza Orlen Ligi

fot. Łukasz Krzywański

Dominika Sieradzan ponownie będzie grała nad Wisłą. Jak zdradzili przedstawiciele mistrza I ligi kobiet, który nie składa broni w walce o Orlen Ligę, siatkarka kilka dni temu podpisała kontrakt z sulechowskim Zawiszą. - To doświadczona zawodniczka - mówi trener Mierzwiński.

Władze Zawiszy Sulechów nie ustępują w walce o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. W zeszłym tygodniu mocno skrytykowały decyzję Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, która w sezonie 2015/2016 podjęła uchwałę o nierozszerzaniu Orlen Ligi. Taką możliwość PLPS dopuściła dopiero za rok. Spotkało się to z ostrą reakcją klubu z Sulechowa, który zaskarżył uchwałę do sądu odwoławczego przy PLPS-ie.

Jak widać mistrzowie I ligi kobiet mocno wierzą, że bramy ekstraklasy zostaną dla nich uchylone. Świadczy o tym kolejny, „mocny” transfer Zawiszy. Po Nadziei Czarnawiec, Ewie Cabajewskiej i Justynie Raczyńskiej do Sulechowa przechodzi kolejna doświadczona siatkarka. Mowa o Dominice Sieradzan. Ta utalentowana skrzydłowa z niejednego pieca chleb jadła. Po zakończonej edukacji w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu reprezentowała barwy Wisły Kraków, dwukrotnie trafiała pod skrzydła Bogdana Serwińskiego, który prowadzi Muszyniankę Muszyna. Sieradzan ma również za sobą występy w Pile, Kaliszu i Białymstoku. Przez dwa lata grała we Francji, sięgając z ASPTT Miluza po wicemistrzostwo kraju. W sezonie 2013/2014 ponownie wyjechała z kraju, tym razem do Szwajcarii, do Volleyball Franches-Montagnes.

Jest to zawodniczka znana w środowisku. Przez wiele lat występowała w ekstraklasie i długo by wymieniać, gdzie grała – mówi w rozmowie z Radiem Zachód Marek Mierzwiński, trener Zawiszy Sulechów, podkreślając uniwersalność siatkarki. – Dominika w zasadzie może grać na dwóch pozycjach – na przyjęciu i ataku. Ten fakt będziemy wykorzystywać w zależności od tego, jaka zajdzie potrzeba – dodaje szkoleniowiec. – Ściągamy ją z myślą o przyjęciu, ale liczymy, że również pomoże nam w grze w tej drugiej formacji – zakończył szkoleniowiec mistrzyń I ligi kobiet.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved