Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Daria Paszek: Jesteśmy młodą drużyną

Daria Paszek: Jesteśmy młodą drużyną

fot. CEV

Reprezentacja Polski po zwycięstwie nad Argentyną 3:0 zajęła drugie miejsce w fazie interkontynentalnej 2. dywizji WGP. Tym samym biało-czerwone udowodniły, że zasługują na występ w Final Four. - Przed nami wciąż wiele pracy - mówi Jacek Nawrocki.

Reprezentacja Polski występ w Argentynie może zaliczyć do udanych. Na jego koniec biało-czerwone odniosły zwycięstwo w starciu z Argentynkami. – Ten weekend pokazał nam, że wciąż przed nami wiele pracy. Ta drużyna musi zagrać więcej meczów międzynarodowych, żeby zawodniczki mogły dalej się rozwijać – powiedział trener Jacek Nawrocki.

Zadowolona z wyniku spotkania i pewnego zwycięstwa mogła być kapitan polskiego zespołu, Daria Paszek. Myślę, że zagrałyśmy naprawdę dobrze w bloku i zagrywce. Jesteśmy młodą drużyną, z tego powodu obie ekipy miały w trakcie tego meczu swoje lepsze i gorsze momenty gry. Argentynki zagrały świetnie w obronie, my za to popełniłyśmy dość dużo błędów, ale ostatecznie udało nam się zdobyć trzy punkty – podsumowała to spotkanie przyjmująca biało-czerwonych.

Nieco pretensji do swoich zawodniczek miał za to Guillermo Orduna, jego zdaniem prowadzony przez niego zespół mógł zagrać lepiej. – Powinniśmy położyć większy nacisk na zagrywkę. Nie mieliśmy w tym meczu dobrego przyjęcia, kilka zawodniczek nie pokazało tego, na co je stać. Szkoleniowiec był jednak zadowolony z postawy drużyny w ostatnich kilku meczach. – Jednak bilans tego weekendu jest dla mnie pozytywny. Zagraliśmy dobry mecz przeciwko tak wspaniałej drużynie jak Holandia. Kiedy gra się tak dużo meczów jak my i jednocześnie nie ma się czasu na trening, takie mecze jak ten się przytrafiają. Musimy jeszcze wiele pracować – przyznał Orduna.Krytycznie o grze swojej ekipy wypowiedziała się Yamila Nizetich. – Miałyśmy bardzo złe przyjęcie. Zagrywki Polek wyrządziły nam wiele szkody, my nie mogłyśmy na to odpowiedzieć. Poziom ataku również był bardzo niski. Jesteśmy złe na siebie – dodała kapitan reprezentacji Argentyny.

źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved