Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Vaduz: Łotyszki bliskie sensacji, ale złoto dla Niemek

CEV Satellite Vaduz: Łotyszki bliskie sensacji, ale złoto dla Niemek

Bardzo ciekawie potoczył się turniej żeńskich par w Liechtensteinie. Ogromną niespodziankę sprawiły Łotyszki Graudina/Jursone, docierając aż do finału. W nim jednak lepsze okazały się Teresa Mersmann i Isabel Schneider.

W turnieju rozgrywanym w stolicy Liechtensteinu Polskę reprezentowały dwie pary. Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg zakończyły swój występ na fazie grupowej, natomiast Karolina Baran wraz z Jagodą Gruszczyńską były o włos od walki o medale. Po trwającym blisko godzinę meczu uległy jednak Francuzkom Longuet/Jupiter i zajęły 5. miejsce w turnieju.

Do największej niespodzianki doszło w półfinale, gdzie rozstawione z numerem 1 Austriaczki, Katharina Schützenhöfer i Lena Plesiutschnig, nie sprostały Łotewskiej parze Graudina/Jursone. W tie-breaku Łotyszki zagrały bezbłędnie i cieszyły się z największego sukcesu w swojej karierze. W meczu o brązowy medal 21-latki z Austrii zmierzyły się z pogromczyniami biało-czerwonych. Francuzki doprowadziły do trzeciego seta, w nim jednak rywalkom udało się zbudować kilkupunktową przewagę (12:9), a świetne zagrywki Schützenhöfer przesądziły o losach meczu. – Bardzo się cieszymy z tego trzeciego miejsca, wszystko układało się po naszej myśli z wyjątkiem drobnego przestoju w drugim secie – powiedziała Schützenhöfer. – W końcówce nałożyłyśmy na nie presję zagrywką i w ten sposób udało nam się wygrać.

Mecz o 3. miejsce:

Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [1] – Longuet/Jupiter FRA [12] 2:1
(21:15, 19:21, 15:10)

W meczu o złoty medal Teresa Mersmann i Isabel Schneider miały nie lada orzech do zgryzienia. 17-letnia Tina Graudina i bardziej doświadczona Inese Jursone stanęły przed szansą sprawienia kolejnej niespodzianki. Młoda Łotyszka znakomicie zniosła presję meczu finałowego i dzięki jej dobrej postawie po pierwszym secie bliżej zrealizowania swojego celu były Graudina i Jursone (21:18). W drugim secie dwukrotnie to Niemki „odskakiwały” i pomimo ambitnej postawy przeciwniczek nasze zachodnie sąsiadki doprowadziły do tie-breaka. Tego dobrze rozpoczęły Łotyszki, nękając zagrywką Mersmann (5:3), ale będąc coraz bliżej zwycięstwa, presja zaczęła ciążyć na Łotyszkach. Niemki wykorzystały swoją szansę i sięgnęły po złoty medal. – Ten turniej był dla nas ogromną niespodzianką. Przyjechałyśmy tutaj jako para „rezerwowa”, a znalazłyśmy się w finale. To było wspaniałe przeżycie – powiedziała po meczu Graudina.