Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Wojciech Włodarczyk: Zagraliśmy dwa nierówne spotkania

Wojciech Włodarczyk: Zagraliśmy dwa nierówne spotkania

fot. Joanna Skólimowska

Występująca w Lidze Europejskiej kadra Polski wciąż jest niepokonana. Biało-czerwoni po dwóch wyjazdowych wygranych 3:0 z Danią ograli przed własną publicznością Austriaków. Oba mecze skończyły się tie-breakami. - Brakuje nam zgrania - ocenił Grzegorz Pająk.

Kadra B prowadzona przez Andrzeja Kowala ma za sobą cztery spotkania w Lidze Europejskiej. O ile mecze w Danii z tamtejszą reprezentacją zakończyły się dla biało-czerwonych pewnymi wygranymi 3:0, o tyle dwumecz z Austriakami w Twardogórze do najłatwiejszych nie należał. Zawodnicy znad Wisły w pierwszym pojedynku wygrywali 2:0, ale pozwolili przeciwnikom rozwinąć skrzydła i losy meczu przesądzili dopiero w tie-breaku. Zupełnie inny przebieg miał mecz numer dwa, w którym reprezentanci Austrii wygrywali 2:1 i to nasi zawodnicy musieli ratować sytuację. Koniec końców udało im się z obu potyczek wyjść zwycięsko, jednak rywale sprawili im sporo kłopotów. – Zagraliśmy dwa bardzo nierówne spotkania, ale cieszymy się ze zwycięstwa. Wiedziałem, że Austriacy potrafią grać w siatkówkę, bo miałem okazję występować w ich lidze, to już poważniejszy rywal niż Duńczycy – mówił po drugim meczu Wojciech Włodarczyk.W dwumeczu trener sprawdzał różne ustawienia, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z rezultatu. Zmiany są ważne w kontekście Final Four, które odbędzie się w Wałbrzychu. Jesteśmy gospodarzem, ale to wcale nie oznacza, że odpuszczamy – dodał.

Dla polskich orłów gra w Lidze Europejskiej jest dużym wyzwaniem ze względu na niezwykle krótki okres czasu pomiędzy inauguracją tego turnieju a powrotem z ciężkiego turnieju w Baku. Do ekipy, która grała o medale w Azerbejdżanie, dołączyło kilku graczy i na parkiecie widać, że jeszcze nie wszystko funkcjonuje tak, jak powinno. – Widać po drużynie, że brakuje nam zgrania. Nic w tym dziwnego, spędziliśmy ze sobą w tym składzie dopiero kilka dni. Musimy na pewno poprawić nasze rozegranie po złym przyjęciu. To nie jest tak, że w meczach z Austriakami zagraliśmy gorzej niż w Danii. Po prostu rywalizowaliśmy z o wiele lepszym przeciwnikiem. Obie drużyny popełniły trochę błędów, ale myślę, że to drugie spotkanie mogło się podobać – opowiedział Grzegorz Pająk.

O ile polski obóz po dwóch pojedynkach w Twardogórze głównie zwracał uwagę na szukanie optymalnego zestawienia i próbę zgrania jak największej grupy zawodników, o tyle obóz austriacki wyraził ogromne zadowolenie z wywiezienia z Polski dwóch oczek. – W dwumeczu z Polską zdobyliśmy dwa punkty, co jest bardzo dobrym wynikiem. Trzeba jednak przyznać, że zarówno w piątek, jak i w sobotę mieliśmy szanse na wygranie spotkania. Dla naszego zespołu gra w Polsce, która z całą pewnością jest siatkarskim centrum Europy, była wspaniałym doświadczeniem. Cieszymy się, że było nam dane w tym uczestniczyć – skomentował trener Austriaków, Michael Warm.źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved