Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. L: Liderki „polskiej” grupy wciąż niepokonane

WGP, gr. L: Liderki „polskiej” grupy wciąż niepokonane

fot. FIVB

W drugim spotkaniu grupy L Holenderki dopiero po pięciosetowym boju pokonały reprezentację Argentyny, która dzięki temu zdobyła pierwszy punkt w tegorocznej edycji rozgrywek WGP. W tabeli prowadzi Holandia z pięcioma punktami przed Kanadą.

W tym spotkaniu liderkami drużyny holenderskiej były Judith Pietersen i Lonneke Sloetjes, które zdobyły po dwadzieścia osiem punktów. Po drugiej stronie siatki natomiast wyróżniały się Emilce Sosa i Paula Yamila Nizetich, które zdobyły odpowiednio siedemnaście oraz szesnaście oczek.

Zdecydowanie lepiej w ataku prezentowały się Holenderki, które tym elementem zdołały uzbierać sześćdziesiąt osiem punktów, przy pięćdziesięciu czterech Argentynek. Gra w bloku i zagrywce była bardziej wyrównana – w bloku zwyciężyła Holandia (19 punktów), a w zagrywce był remis 7:7. Minimalnie więcej punktów po własnych błędach dostarczyły Holenderki (24 punkty).

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Holenderek, które za sprawą Lonneke Sloetjes punktowały skutecznymi atakami. Argentynki były bezradne, nie potrafiły postawić bloku, który mógłby zatrzymać wspomnianą zawodniczkę. Reprezentacja Holandii grała niemal perfekcyjnie, co w ostateczności przełożyło się na wygraną w dwóch pierwszych setach do dwudziestu jeden i osiemnastu.Argentynki dopiero w trzeciej partii znalazły receptę na świetnie spisujące się Holenderki. Liderką zespołu została Paula Yamila Nizetich, której ataki były nie do powstrzymania. W rezultacie ta partia padła łupem Argentynek. Najbardziej wyrównana była czwarta odsłona meczu, w której przez większość czasu gra toczyła się punkt za punkt. Argentyna grała bardzo precyzyjnie, z wysoką skutecznością, Holenderki natomiast pomimo kilku problemów potrafiły dotrzymywać kroku rywalkom. Wszystko rozstrzygało się zatem w końcówce, w której ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki z Argentyny, zwyciężając 28:26.

O końcowym triumfie miał zadecydować tie-break. W nim już na samym początku swoje tempo gry narzuciły Holenderki i wypracowały sobie trzypunktową przewagę. Jak się później okazało, było to wystarczające, by móc przypieczętować swoją wygraną. Argentynki wygrały tę partię 15:12 i cały mecz 3:2.

Argentyna – Holandia 2:3
(21:25, 18:25, 25:20, 28:26, 12:15)

Składy zespołów:
Argentyna: Sosa (17), Nizetich (16), Castiglione (10), Lazcano (7), Fresco (5), Fernandez (2), Rizzo (libero) oraz Boscacci (15), Rodriguez (3), Piccolo (3), Aispurua (2) i Curatola
Holandia: Pietersen (28), Sloetjes (28), Belien (14), Plak (12), Steenbergen (3), Dijkema (3), Schoot (libero) oraz Nummerdor-Flier (3), Balkestein-Grothues (1), Knip, Stoltenborg i Koolhaas

Zobacz również:
Wyniki 5. kolejki i tabela II dywizji World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved