Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Thomas Jaeschke: Podjęcie decyzji było bardzo łatwe

Thomas Jaeschke: Podjęcie decyzji było bardzo łatwe

fot. archiwum

Thomas Jaeschke w przyszłym sezonie będzie jedną z nowych twarzy w Asseco Resovii. Młody przyjmujący nie ma za sobą bogatej kariery klubowej, ale jest uznawany za jeden z największych talentów w USA. - Czułem duży komfort w podejmowaniu decyzji - mówi Amerykanin.

Thomas Jaeschke w przyszłym sezonie stanie przed nie lada wyzwaniem, bowiem na swojej pozycji rywalizować będzie z takimi siatkarzami jak Bartosz Kurek czy Julien Lyneel. Jak przekonuje siatkarz będący dwukrotnym zwycięzcą amerykańskiej ligi uniwersyteckiej, podjęcie decyzji o przerwaniu studiów na rzecz gry w polskim klubie było dla niego łatwym wyborem. – Resovia to bardzo dobry klub, dlatego podjęcie decyzji o tym, by przejść do niej, przejść na profesjonalizm, było bardzo łatwe. Prezesi przysłali do mnie ofertę, a fakt, że jest to tak renomowany klub, zdecydowanie ułatwił mi decyzję o skończeniu nauki i pojechaniu tam wcześniej – przyznał 22-letni siatkarz. Zawodnik miał okazję występować przeciwko reprezentacji Polski w rozgrywkach Ligi Światowej i te starcia wywarły na nim korzystne wrażenie. – Moje doświadczenie w Polsce było bardzo pozytywne, a teraz będę mógł przeżyć tu pełen sezon. Naprawdę nie mogę się już doczekać – dodał Jaeschke.

Dla młodego Amerykanina będzie to pierwszy sezon w profesjonalnej siatkówce. Jego poprzednim zespołem była drużyna reprezentująca Uniwersytet w Chicago. – Ten pierwszy sezon w profesjonalnej siatkówce to będzie dla mnie spora zmiana, ale jestem na to gotowy w stu procentach i czekam już na niego z niecierpliwością – powiedział nowy przyjmujący Resovii Rzeszów. Jaeschke o swoim nowym klubie wypowiadał się w samych superlatywach. – Wiem, że klub ma bardzo długą historię, bardzo dobrych graczy, wspaniałych fanów i sporą reputację w Europie. Wiem też, że gra we wspaniałej hali, która jest jego sporym atutem – dodał. Wpływ na decyzję Amerykanina miało również zdanie Paula Lotmana i Russella Holmesa, którzy mogli opowiedzieć o swoich wrażeniach z gry w Polsce. – Oczywiście, że rozmawiałem z Russellem i Paulem. Obaj opowiadali mi dużo dobrych rzeczy o klubie i mieście, co też ułatwiło mi wybór i podpisanie kontraktu z Asseco Resovią – zauważył nowy zawodnik „pasów”.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved