Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paszycki z polskim paszportem?

Paszycki z polskim paszportem?

fot. archiwum

Ukraiński środkowy był prawdziwym odkryciem poprzedniego sezonu PlusLigi. Zawodnik, który w nadchodzących rozgrywkach będzie stanowił o sile na środku siatki mistrzów Polski - Asseco Resovii Rzeszów, prawdopodobnie uzyska polskie obywatelstwo.

Dla Dmytro Paszyckiego ostatni sezon był niezwykle udany. Zawodnik, który występował w zespole beniaminka z Lubina, pokazał się ze świetnej strony. Jego mocną stroną był nie tylko atak, ale przede wszystkim blok. Paszycki królował w posezonowych statystykach na najlepszego blokującego ligi, notując 116 bloków w całych rozgrywkach i wyprzedzając o ponad 30 punktów tym elementem swojego nowego kolegę z Asseco Resovii Rzeszów, Piotra Nowakowskiego. Jego świetna forma została dostrzeżona przez mistrzów Polski i nowe rozgrywki rozpocznie on w koszulce w paski.

Wszystko wskazuje na to, że Ukrainiec wkrótce może również uzyskać polski paszport. Oznacza to, że nie zajmowałby miejsca obcokrajowca w drużynie, w której występuje, a w polskiej lidze w jednym momencie na boisku może występować maksymalnie trzech zawodników bez polskiego obywatelstwa. – Po roku spędzonym w Polsce to jest temat do rozważań. Pewne rozmowy już zostały poczynione z federacją, więc przy dobrych wiatrach może będzie coś na rzeczy. Proces zmiany przynależności federacyjnej trwa przynajmniej rok. Dużym plusem dla samego Dimy jest to, że nie występował do tej pory w żadnej reprezentacji. To nie jest naturalizujący go zabieg, tylko chodzi o to, że on chce swoją przyszłość związać z Polską – wytłumaczył sytuację w rozmowie z Radiem Rzeszów menedżer zawodnika, Jakub Michalak.

 źródło: inf. własna, Radio Rzeszów

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved