Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Udany dzień dla polskich par

Gstaad Major: Udany dzień dla polskich par

fot. archiwum

W piątek udanie na piasku w Gstaad zaprezentowały się trzy polskie, męskie pary. Wszystkie odniosły zwycięstwa. Najmniej namęczyli się Kądzioła i Szałankiewicz, którzy wygrali bez gry, cenny triumf nad Brazylijczykami odnieśli Fijałek i Prudel.

W turnieju męskim dziś rozgrywano ostatnie pojedynki fazy grupowej. Okazało się, że najłatwiejszą przeprawę mieli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy bez gry pokonali kazaski duet – Sidorenko/Diaczenko. Powodem takiego obrotu sprawy była kontuzja jednego z rywali. Dzięki temu biało-czerwoni zachowali więcej sił na jutrzejszy mecz I rundy.

W niej zagrają także Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy na zakończenie zmagań grupowych wykazali wyższość nad doświadczonymi Norwegami – Horremem/Eithunem. Chociaż sukces nie przyszedł im łatwo. Szczególnie w premierowej odsłonie Skandynawowie wysoko zawiesili poprzeczkę. Często na świetlnej tablicy pojawiał się remis, a żadna z par nie odskoczyła od rywali na znaczną odległość punktową. Jednak po walce na przewagi ta część meczu padła łupem biało-czerwonych. W drugiej partii grało im się już zdecydowanie łatwiej. Stosunkowo szybko wypracowali sobie przewagę nad przeciwnikami, a z każdą kolejną akcją ją powiększali. Dzięki temu grali spokojnie i skutecznie, a Norwegom brakowało już argumentów, które mogłyby im pomóc wrócić do gry. W efekcie drugiego seta przegrali do 13 i zakończyli zmagania na ostatnim miejscu w grupie.

Udanie zaprezentowali się także Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy w dobrym stylu ograli Brazylijczyków – Alison/Bruno Schmidt. Dzięki tej wygranej Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie, co pozwoliło im od razu awansować do II rundy zmagań w Gstaad. A sam mecz pełen był ciekawych wymian i walki cios za cios. Siatkarze z Ameryki Południowej nie zamierzali tanio sprzedawać skóry, ale w decydujących momentach obu partii musieli uznać wyższość biało-czerwonych.Kądzioła/Szałankiewicz POL – [24] Sidorenko/Diaczenko KAZ [25] 2:0
(21:0, 21:0)

Łosiak/Kantor POL [19] – Horrem/Eithun NOR [30] 2:0
(22:20, 21:13)

Alison/Bruno Schmidt BRA [3] – Fijałek/Prudel POL [14] 0:2
(18:21, 18:21)

 

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved