Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad Major: Ćwierćfinał nie dla Polek

Gstaad Major: Ćwierćfinał nie dla Polek

Polska para pewnie pokonała w meczu I rundy Gstaad Major amerykański duet Fendrick/Sweat do 13 i do 16. Jednak w walce o ćwierćfinał równie gładko uległa rywalkom z Niemiec, w efekcie czego Monika Brzostek i Kinga Kołosińska pożegnały się z zawodami.

Polki rozpoczęły spotkanie od dobrej gry zarówno w polu serwisowym, jak i obronie, która dawała możliwość wyprowadzenia wielu skutecznych kontr. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek z czasem zdominowały wydarzenia na boisku i nie dały Amerykankom dojść do głosu. Fendrick/Sweat popełniały również coraz więcej błędów, co nakręcało grę polskiej pary. Polki kontrolowały wynik do samego końca i zakończyły pierwszego seta wysoką wygraną 21:13. W drugiej partii Amerykanki postawiły większy opór polskiemu duetowi. Kołosińska/Brzostek musiały wejść na wyżyny swoich możliwości, aby narzucić własny styl gry wyżej sklasyfikowanym rywalkom. Dopiero w połowie odsłony ta sztuka im się udała, a pod koniec przejęły inicjatywę i zwyciężając 21:16, awansowały do II rundy turnieju w szwajcarskim Gstaad.

Fendrick/Sweat USA [17] – Kołosińska/Brzostek POL [24] 0:2
(21:13, 21:16)

W walce o ćwierćfinał Kołosińska i Brzostek zmierzyły się z niemieckim duetem – Ludwig/Walkenhorst. Jednak tylko pierwsze akcje były stosunkowo zacięte. Dość szybko nasze zachodnie sąsiadki zaczęły przejmować inicjatywę na boisku, odskakując na trzy, cztery oczka. Biało-czerwonym trochę brakowało pomysłu na rozmontowanie dobrze spisującej się zarówno defensywy, jak i ofensywy rywalek, w efekcie czego z biegiem czasu różnica punktowa pomiędzy oboma parami zaczęła wzrastać do pięciu, sześciu oczek, a set zakończył się przekonującym zwycięstwem Niemek 21:14.

W drugiej partii zaczął realizować się scenariusz z premierowej odsłony. Wyrównana walka trwała tylko do stanu 3:3, a później rywalki błyskawicznie uciekły Polkom na cztery oczka. Z biegiem czasu bezradność biało-czerwonych była jeszcze większa, a przeciwniczki krok po kroku przybliżały się do końcowego zwycięstwa. Polki nie potrafiły znaleźć skutecznej recepty na przeciwstawienie się rywalkom, a powiększająca się ich strata do Niemek jeszcze bardziej podcinała im skrzydła. Już w połowie seta traciły siedem oczek i stało się jasne, że trudno będzie im wrócić do gry. W końcówce w grze naszych reprezentantek nic się nie zmieniło, a porażka do 13 zamknęła im drogę do ćwierćfinału

Ludwig/Walkenhorst GER [12] – Kołosińska/Brzostek POL [24] 2:0
(21:14, 21:13)