Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Vaduz: Zwycięstwo i porażka Polaków

CEV Satellite Vaduz: Zwycięstwo i porażka Polaków

Dwie polskie pary rozpoczęły grę w turnieju głównym z cyklu CEV Satellite w Vaduz. W I rundzie Kosiak i Rudol nie sprostali Austriakom, z kolei Bryl i Kujawiak lekko i łatwo uporali się z Łotyszami. Na zakończenie dnia obie pary grały ze zmiennym szczęściem.

Przez kwalifikacje do turnieju głównego przebijać musiała się para Maciej Kosiak/Maciej Rudol. Ta sztuka biało-czerwonym się udała, dlatego dziś przystąpili do zmagań w turnieju głównym. Na ich drodze stanął austriacki duet Eglseer/Müllner. Od początku spotkania trwała zażarta walka cios za cios, a ani jednemu, ani drugiemu duetowi nie udawało się odskoczyć od rywali na znaczną odległość punktową. Często na świetlnej tablicy pojawiał się remis, a losy premierowej odsłony rozstrzygnęły się w końcówce. W niej lepiej zaprezentowali się Austriacy, którzy triumfowali 21:19. W drugim secie obraz gry niewiele uległ zmianie. Dlatego też triumfatora musiała wyłonić walka na przewagi. W niej noga powinęła się biało-czerwonym, co skrzętnie wykorzystali rywale, a wygrana 23:21 po ponad półgodzinnej walce zaowocowała ich awansem do II rundy, zaś Polacy wieczorem zagrają o pozostanie w turnieju.

Znacznie lepiej powiodło się Michałowi Brylowi i Kacprowi Kujawiakowi, którzy w I rundzie trafili na łotewską parę Regza/Abolins. Niemal od pierwszej piłki spotkania biało-czerwoni narzucili rywalom swój styl gry, z którym ci zupełnie nie potrafili sobie poradzić. Niedokładna gra, proste błędy i brak skuteczności w ataku zaowocowały tym, że nasi siatkarze błyskawicznie wypracowali sobie znaczną przewagę. Dzięki niej mogli kontrolować przebieg premierowej odsłony, gromiąc w niej przeciwników 21:11. W drugim secie tak łatwo już im nie poszło. Łotysze starali się wrócić do gry i po części im się to udało, ale nie mieli na tyle silnych argumentów, by na dłuższą metę zagrozić Polakom. W tej części meczu zdobyli o pięć punktów więcej niż w poprzedniej, ale i tak po niespełna 30-minutowym meczu zeszli z piasku pokonani.

Kosiak/Rudol POL [9] – Eglseer/Müllner AUT [8] 0:2
(19:21, 21:23)

Bryl/Kujawiak POL [5] – Regza/Abolins LAT [12] 2:0
(21:11, 21:16)

W swoich ostatnich piątkowych meczach obie pary grały ze zmiennym szczęściem. W drugiej rundzie po naprawdę zaciętym spotkaniu para Bryl/Kujawiak musiała jednak uznać wyższość duetu z Belgii – Koekelkoren/van Walle. Już od pierwszych piłek było widać, że na emocje w tym spotkaniu nie będzie można narzekać. Obie ekipy raz po raz popisywały się udanymi akcjami, nie uniknęły jednak także błędów. W pewnym momencie jednak polski duet wypracował sobie niewielką przewagę, co pozwoliło mu doprowadzić seta do zwycięskiego końca. W drugiej partii role jednak się odwróciły i to Belgowie skutecznie starali się narzucić swój styl gry. Ostatecznie kilka nieudanych akcji po polskiej stronie i dobra gra rywali spowodowały, że w meczu był remis 1:1. Tie-break był już prawdziwą wojną nerwów, którą lepiej wytrzymali rywale, popełniając mniej błędów i wyprowadzając więcej skutecznych akcji. Była to jednak dopiero pierwsza porażka Bryla i Kujawiaka, a polska para będzie jeszcze walczyła po drugiej stronie turniejowej drabinki.

Zwycięstwem piątkowe zmagania zakończyła za to druga polska para, Kosiak/Rudol, która ma już na koncie porażkę w pierwszej rundzie i kolejna przegrana eliminowałaby ją już z turnieju. Biało-czerwoni jednak bardzo łatwo poradzili sobie ze Szwajcarami Métral/Zandbergen, już praktycznie od początku przejmując kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Polacy byli zespołem lepszym w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zasłużenie zeszli z boiska jako zwycięzcy.

Bryl/Kujawiak POL [5] –  Koekelkoren/van Walle BEL [13] 1:2
(21:17, 18:21, 12:15)

Kosiak/Rudol POL [9] –  Métral/Zandbergen SUI [16] 2:0
(21:16, 21:16)