Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Camilo Placì nowym szkoleniowcem Top Volley Latina

Camilo Placì nowym szkoleniowcem Top Volley Latina

fot. archiwum

Po dobrym w wykonaniu siatkarzy z Latiny sezonie ligowym rewelacji Serie A nie ominął rozbiór. Szybko po dotychczasowego szkoleniowca zespołu - Gianlorenzo Blenginiego - sięgnęło Lube. Schedę po szkoleniowcu przejmie Camilo Placì.

Szukając następcy dla Gianlorenzo Blenginiego, włodarze Top Volley Latina postawili na doświadczenie. A tym z pewnością może pochwalić się Camilo Placì. Szkoleniowiec ma za sobą lata w pracy we włoskiej Serie A, zwykle jednak występując w roli drugiego trenera. Na długiej liście ekip, z którymi pracował włoski szkoleniowiec, znalazły się m.in. Bre Lannutti Cuneo, w którym z przerwami spędził pięć sezonów (2005-2009 oraz 2011/2012), w 2006 roku u boku Silvano Prandiego zdobywając Puchar Włoch, czy zespół z Modeny (2009-2011).

Szkoleniowiec ma za sobą także doświadczenie reprezentacyjne, międzynarodowa kariera Placìego rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy będąc asystentem Władimira Alekny, z reprezentacją Rosji zdobył brąz Ligi Światowej i igrzysk olimpijskich w Pekinie, przenosząc się później do Bułgarii, gdzie ponownie współpracował z Prandim (zdobywając brąz mistrzostw Europy). Placì pozostał także w sztabie szkoleniowym Radostina Stojczewa (2011-2012). Po rozstaniu ze Stojczewem bułgarska federacja postawiła na Włocha w roli pierwszego szkoleniowca (2013-2014). Po nieudanej przygodzie z reprezentacją Bułgarii Placì spędził sezon, prowadząc Qatar Sports Club El Jaish, by później pomagać Nikoli Grbiciowi w pracy z kadrą Serbii.

Z klubem z Latiny szkoleniowiec związał się rocznym kontraktem. Satysfakcji z pozyskania Włocha nie kryli przedstawiciele Top Volley Latina. – To bardzo dobra wiadomość, że najwyższe rozgrywki ligowe pozostają u nas. W naszym regionie nigdy nie było klubu na takim poziomie, to miasto na to zasługuje. Sprawdzianem dla nas będzie zainteresowanie karnetami i biletami. To będzie nasz pierwszy cel. Jeżeli chodzi o Camilo Placìego, to był nasz pierwszy wybór, to szkoleniowiec, który zagwarantuje doświadczenie i spokój. To będzie trudny sezon, dlatego potrzebujemy doświadczenia – przyznał Gianrio Falivene.źródło: inf. własna, top-volley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved