Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Vaduz Satellite: Słaby mecz i przegrana Polek

Vaduz Satellite: Słaby mecz i przegrana Polek

Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska przegrały swój pierwszy pojedynek w turnieju głównym zawodów CEV Satellite w Vaduz. Reprezentantki Polski okazały się dużo słabsze od Francuzek. W drugim dzisiejszym spotkaniu pokonały gospodynie.

Od początku pojedynku widoczna była duża przewaga francuskiej pary. Rywalki co rusz punktowały zagrywką bądź po dobrych akcjach w ataku. Biało-czerwonym brakowało skuteczności, a także siły w ataku, czym tylko nakręcały grę przeciwniczek. Ani przez moment w pierwszej odsłonie para Baran/Gruszczyńska nie nawiązała walki z Francuzkami i przegrała ją bardzo wysoko.

W kolejnej odsłonie Polki miały problem ze zdecydowanym atakiem i dobrym przyjęciem. Po wyrównanym początku drugiego seta (6:6) Francuzki odskoczyły od razu na 10:6. Polska dwójka grała mało przekonująco, a przewaga rywalek rosła (11:6). Choć w kolejnych akcjach Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska starały się prowadzić dość wyrównaną walkę, to jednak dużo skuteczniejsze były przeciwniczki, które utrzymywały znaczną nadwyżkę. Duet Longuet/Jupiter nie miał najmniejszych problemów z dokończeniem seta i wygraną w meczu 2:0.

Duet Baran/Gruszczyńska spadł na prawą stronę drabinki i teraz każdy mecz będzie ważny, bo o pozostanie w turnieju. Polki zmierzyły się z parą gospodarzy Schifferle-Walser/Hasler. Pierwsza partia była nerwowa, zawodniczki w obu zespołach pokazywały się z jak najlepszej strony, ale nie wystrzegały się błędów. W końcówce gra toczyła się punkt za punkt. Na przewagi wygrały nasze reprezentantki 28:26. W drugim secie gospodynie widocznie opadły z sił, co skrzętnie wykorzystał duet Baran/Gruszczyńska. Polki wygrały 21:10 i grają dalej.

Baran/Gruszczyńska POL [5] – Longuet/Jupiter FRA [12] 0:2
(10:21, 16:21)