Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > O formę graczy LOTOSU Trefla zadba sprawdzony duet

O formę graczy LOTOSU Trefla zadba sprawdzony duet

fot. archiwum

W sztabie szkoleniowym żółto-czarnych pozostały kolejne dwie ważne osoby, dzięki którym kibice nie muszą się martwić o sprawność gdańskich siatkarzy. Trenerem przygotowania fizycznego wciąż będzie Wojciech Sibiga, zaś fizjoterapeutą Piotr Ślugajski.

Wojciech Sibiga we wrześniu skończy 32 lata. To będzie jego trzeci sezon w sztabie szkoleniowym LOTOSU Trefla. Do Gdańska przeniósł się po dwóch sezonach spędzonych w AZS-ie Politechnika Warszawska, gdzie pełnił rolę fizjoterapeuty i trenera przygotowania fizycznego. Wcześniej był zawodnikiem i trenerem skoku wzwyż, a także współpracował z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

Praktycznie od początku swojej przygody w LOTOSIE Treflu Sibiga współpracuje z Piotrem Ślugajskim. 26-latek do sztabu szkoleniowego żółto-czarnych dołączył tuż przed sezonem 2013/2014, początkowo pomagając Sibidze, a w ostatnich rozgrywkach sprawując już samodzielną funkcję fizjoterapeuty. Prócz wicemistrzostwa kraju i Pucharu Polski, które Sibiga i Ślugajski wywalczyli w ubiegłym sezonie, ten drugi ma w swoim dorobku także złoty medal żeńskiej ligi, który zdobył jako członek sztabu Atomu Trefla Sopot w 2012 roku.

– Jestem w pełni usatysfakcjonowany dotychczasową pracą Wojtka i Piotrka, jak zresztą wszystkich pozostałych członków sztabu szkoleniowego. Obaj ściśle ze sobą współpracują i pełnią niezwykle ważną rolę w naszym zespole, dbając o kondycję i przygotowanie fizyczne poszczególnych siatkarzy i bardzo im przy tym pomagając – powiedział Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla. Szkoleniowcowi wtórują gracze pierwszego zespołu, którzy niejednokrotnie podkreślali wkład wspomnianego duetu w sukcesy żółto-czarnych, a także ich zaangażowanie i ilość godzin, które spędzają na pracy z zawodnikami poza wyznaczonymi godzinami treningów.Najlepszą rekomendację wystawiają im jednak fakty: przez cały poprzedni, morderczy sezon, w którym większość czasu na parkiecie spędzała podstawowa siódemka graczy, żaden siatkarz nie doznał poważniejszej kontuzji ani nie sprawiał wrażenia przemęczonego.

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved