Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Biało-czerwoni pokonali Brazylijczyków

Biało-czerwoni pokonali Brazylijczyków

Reprezentacja Polski kadetów rozpoczęła serię sparingów z Brazylijczykami w ramach przygotowań do mistrzostw świata. W dzisiejszym spotkaniu podopieczni Sebastiana Pawlika pokonali canarinhos w pięciu setach. W piątek i sobotę kolejne mecze.

Pierwszy set lepiej rozpoczęli biało-czerwoni, bowiem już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili dwoma punktami (8:6). W kolejnych akcjach Polacy utrzymywali bezpieczną przewagę. Przy stanie 17:15 trener Pawlik zdecydował się na pierwszą zmianę, wprowadzając Łukasza Kozuba, który od razu popisał się asem serwisowym. Premierowa odsłona padła łupem naszej reprezentacji, która wygrała 25:22.

Początek drugiej partii to pewna gra reprezentantów Polski, którzy od pierwszym piłek kontrolowali przebieg gry. Na drugiej przerwie technicznej nasi kadeci zameldowali się z pięciopunktową przewagą (16:11). Po powrocie na plac gry Brazylijczycy zaczęli odrabiać straty (19:18). Po wyrównanej końcówce górą ostatecznie byli Polacy, zwyciężając 25:23. Seta zakończył skutecznym atakiem Jakub Kochanowski.

W trzeciej partii w pierwszej szóstce Polski pojawił się Mateusz Kowalski, który zastąpił Jakuba Kochanowskiego. Seta zdecydowanie lepiej rozpoczęli rywale, którzy konsekwentnie powiększali swoje prowadzenie (6:2, 8:3, 11:5). Chcąc odmienić obraz gry, trener Pawlik zdecydował się na podwójną zmianę (Kozub i Domagała w miejsce Droszyńskiego i Ziobrowskiego). Na drugiej przerwie technicznej nasi kadeci tracili do rywali pięć punktów (11:16). Brazylijczycy do samego końca nie oddali wypracowanej przewagi i wygrali 25:19.

W czwartej partii na placu gry od początku pojawili się Patryk Niemiec i Jakub Szymański (zeszli Kwolek i Ziobrowski). Podbudowani zwycięstwem w trzecim secie Brazylijczycy szybko wyszli na prowadzenie (13:8). Przy stanie 15:8 dla rywali o czas poprosił Sebastian Pawlik. Przerwa nie przyniosła pożądanego rezultatu, reprezentacja Brazylii w pełni kontrolowała przebieg seta i wygrała 25:16.

Ostatniego seta lepiej zaczęli rywale, wygrywając trzy pierwsze akcje, o czas poprosił trener Pawlik. W kolejnych akcjach nasi kadeci odrobili straty (4:4). Przy zmianie stron minimalnym prowadzeniem cieszyli się Polacy (8:7). W kolejnych akcjach drużyny grały punkt za punkt, przy stanie 11:10 dla Brazylii o czas poprosił Sebastian Pawlik. Po emocjonującej i wyrównanej końcówce ostateczne zwycięstwo przypadło biało-czerwonym (15:13). Mecz zakończył udany blok Kozuba.

Dziś były spore emocje. To nasz pierwszy mecz po bardzo długim czasie. Ostatnio razem graliśmy w finale mistrzostw Europy. Cieszymy się z wygranej. W pierwszych dwóch setach zagraliśmy poprawnie, jak na nasze możliwości. Później pojawiło się chyba zmęczenie. Najważniejsze, że udało nam się zebrać i wygrać piątego seta. Trzeba przyznać, że nie było łatwo. Za nami dopiero tydzień trenowania, jest ciężko, ale jestem przekonany, że będzie coraz lepiej – powiedział Mateusz Masłowski, libero reprezentacji Polski.

Polska – Brazylia 3:2
(25:22, 25:23, 19:25, 16:25, 15:13)

Polska: Kwolek (6), Kochanowski (4), Ziobrowski (13), Droszyński (3), Woch (4), Fornal (15), Masłowski (libero) oraz Kozub (3), Kowalski (4), Szymański (2), Niemiec (3) i Polczyk

źródło: pzps.pl