Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zawisza zakontraktował białoruską środkową

Zawisza zakontraktował białoruską środkową

fot. archiwum

Mistrz pierwszej ligi powoli buduje skład na nowy sezon. Nadzieja Czarnawiec jest trzecią nową zawodniczką, która w przyszłym sezonie zagra w Zawiszy Sulechów. Dwudziestotrzyletnia środkowa związała się z klubem rocznym kontraktem.

Nadzieja Czarnawiec w ostatnich kilku sezonach broniła barw Minczanki Mińsk. W 2014 roku razem z klubem sięgnęła po wicemistrzostwo Białorusi, a w sezonie tym została wybrana najlepszą blokującą ligi. Wcześniej, w sezonie 2010/2011 odebrała natomiast złoty medal mistrzostw Białorusi.

Nowa środkowa Zawiszy Sulechów na swoim koncie ma występy w europejskich pucharach. Jej tegoroczna przygoda z Challenge Cup zakończyła się jednak na drugiej rundzie kwalifikacyjnej. Rok wcześniej Minczanka odpadła w 1/8 finału, kiedy to po wygranej we własnej hali w złotym secie musiała uznać wyższość francuskiego Le Cannet. Zawodniczka nie zawsze wtedy łapała się do składu meczowego.

Mająca 190 cm wzrostu zawodniczka jest dopiero trzecią, jaką w okresie transferowym pozyskał zespół Zawiszy Sulechów. Wcześniej umowami związały się Ewa Cabajewska i Justyna Raczyńska. Klub opuściło natomiast pięć zawodniczek.Nadal niejasna jest sytuacja Zawiszy. Sulechowski klub do końca stara się wywalczyć prawo gry w Orlen Lidze. Dziś, tj. w piątek, władze klubu prowadziły jeszcze rozmowy dotyczące przyszłości sulechowskiego klubu. Ten ewentualnie miałby zastąpić jedną z drużyn, która nie otrzyma prawa gry w Orlen Lidze. Jeszcze dziś spotkać ma się rada nadzorcza ligi, która podejmie decyzję w owej sprawie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved