Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Thomas Jaeschke trafił do Resovii Rzeszów

Thomas Jaeschke trafił do Resovii Rzeszów

fot. archiwum

Świetnie spisujący się w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej reprezentant Stanów Zjednoczonych trafił do Asseco Resovii Rzeszów. Przyjmujący Thomas Jaeschke - bo o nim mowa - podpisał z ekipą mistrzów Polski trzyletnią umowę.

Dla Amerykanina będzie to pierwszy w pełni profesjonalny klub, do tej pory Jaeschke grał jedynie w lidze uniwersyteckiej w USA, grając w barwach Uniwersytetu z Chicago. Bardzo dobra postawa w reprezentacji Stanów Zjednoczonych pozwoliła mu na zwrot w karierze o 180  stopni. Thomas Jaeschke to 22-letni przyjmujący, który miał już okazję poczuć smak atmosfery wokół polskiej siatkówki – w miniony weekend wspólnie z kolegami z kadry zmierzył się z biało-czerwonymi w wypełnionej po brzegi hali w Krakowie. Nie zdradził wtedy, że niedługo powróci do Polski. – Chcę się skupić na uczelni i wrócić do kraju na ostatni rok nauki – mówił. W drugim meczu rozgrywanym w Krakowie Jaeschke wybrany został MVP.

Kontrakt z obiecującym, mającym 200 cm wzrostu zawodnikiem podpisała Asseco Resovia Rzeszów. To dla Amerykanina, który ma za sobą jedynie jeden sezon w reprezentacji swojego kraju, milowy krok w karierze.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigiźródło: inf. własna, loyolaramblers.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved