Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Taylor Sander: Zagraliśmy z większą energią

Taylor Sander: Zagraliśmy z większą energią

fot. FIVB

- Mieliśmy kilku nowych zawodników w składzie, którzy chcieli się pokazać i wnieśli trochę więcej energii na boisko – mówił po spotkaniu z reprezentacją Polski przyjmujący drużyny USA, Taylor Sander. Amerykanie w Rio bronić będą tytułu z zeszłego roku.

Szkoleniowiec amerykańskiego zespołu, John Speraw, w sobotnim meczu z biało-czerwonymi desygnował do gry kilku „świeżych” graczy. Strzałem w dziesiątkę okazał się Thomas Jaeschke, który wybrany został MVP całego spotkania. Taylor Sander po meczu nie szczędził pochwał swojemu młodszemu o rok koledze. – Mieliśmy kilku nowych zawodników w składzie, którzy chcieli się pokazać i wnieśli trochę więcej energii na boisko. Thomas Jaeschke zagrał niesamowity mecz, tego nam było trzeba. Ogólnie było to dla nas lepsze spotkanie aniżeli ten pierwszy mecz – oceniał przyjmujący ze Stanów Zjednoczonych.

Kluczowy dla przebiegu spotkania był czwarty set. Polacy kontrolowali sytuację na boisku i pomału myśleli o tie-breaku. Wtedy obudzili się rywale, wyrównali stan gry i w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. – Byliśmy w stanie odrobić kilkupunktową stratę, co może cieszyć. Wydaje mi się, że w momencie gdy przegrywaliśmy, zagraliśmy z większym animuszem i przycisnęliśmy rywala. Nie bez znaczenia była też zagrywka, która w tym momencie nam po prostu „siedziała”. To był klucz do zwycięstwa w czwartym secie i w całym meczu – wyjaśniał Sander, który nie ukrywał swojego zadowolenia z wygranego meczu podczas amerykańskiego dnia niepodległości. – Wygraliśmy podczas święta narodowego. To wielka rzecz wygrać mecz w takim dniu – dodał.

Ekipa USA bez wątpienia ma chrapkę na wygranie Ligi Światowej drugi rok z rzędu, jednakże jak podkreśla Amerykanin, turniej w Rio de Janeiro będzie również doskonałym sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi. – Final Six będzie dla nas świetnym doświadczeniem, bowiem właśnie w Rio de Janeiro odbędą się kolejne igrzyska olimpijskie. Dobrze, że sprawdzimy się tam na tle najlepszych drużyn – przyznał zawodnik. 23-latek, który w ubiegłym roku został MVP turnieju finałowego Ligi Światowej, tytuł indywidualny zamieniłby na drugi z rzędu triumf w „światówce”. – Najważniejszy jest złoty medal. Nie liczą się nagrody indywidualne – zakończył Taylor Sander.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved