Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Słowacy bez Gulinellego

Słowacy bez Gulinellego

fot. FIVB

Reprezentacja Słowacji szuka nowego szkoleniowca po tym, jak federacja naszych południowych sąsiadów rozstała się z Flavio Gulinellim. Powodem decyzji były słabe wyniki włoskiego trenera, zarówno w kwalifikacjach do mistrzostw świata, jak i Lidze Światowej.

Flavio Gulinelli przychodził na ławkę trenerską Słowaków jako ten, dzięki któremu powrócą chwile chwały z czasów, gdy kadrę prowadził inny Włoch – Emanuele Zanini. Wiedza i doświadczenie przemawiały za kandydaturą 57-letniego szkoleniowca. Gulinelli, który zastąpił Stefana Chrtianskiego, miał doskonałe CV. Lata pracy z czołowymi zespołami nie tylko z Serie A, ale i całego świata. Do tego przez kilka sezonów pracował z reprezentacjami Brazylii, Austrii i Portugalii. Lepszej rekomendacji nie trzeba było. Słowacja federacja, mając ogromne nadzieje, w listopadzie 2013 r. podpisała dwuletni kontrakt z Flavio Gulinellim.

Pierwszym testem umiejętności szkoleniowca był turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata w Polsce, który rozgrywany był w Popradzie pod Tatrami. Atut własnej hali i głośny doping nie pomogły, bowiem Słowacy szybko odpadli z rywalizacji, przegrywając walkę o bilety nad Wisłę z Portugalczykami i Ukraińcami. Był to spory cios dla lokalnych działaczy, którzy od kilku miesięcy nie ukrywali, że zależy im, aby reprezentacja Słowacji wzięła udział w światowym mundialu. Wówczas tłumaczono, że Włoch z kadrą pracował zbyt krótko i jeszcze wystarczająco dobrze nie poznał się z zawodnikami.

Kilka miesięcy później poszło już lepiej. Zespół wygrał grupę kwalifikacyjną do mistrzostw Europy, ale w walce o elitę Ligi Światowej poszło już zdecydowanie słabiej. Okazało się, że Słowacy, którzy w I fazie ostatecznie zajęli ostatnie miejsce, od najlepszych muszą się jeszcze sporo uczyć. W tym roku nasi południowi sąsiedzi pod wodzą Gulinellego spisywali się zdecydowanie lepiej. Byli nawet organizatorem turnieju Final Four III dywizji. Presja własnej publiczności okazała się zbyt duża. Słowacy w minionym tygodniu zakończyli rozgrywki na 3. miejscu, żegnając się z tegoroczną edycją Ligi Światowej.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved