Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Polki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy głuchych

Polki awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy głuchych

fot. Tomasz Tadrała

Po łatwym zwycięstwie nad Francją naszej reprezentacji przyszło zmierzyć się z mistrzyniami olimpijskimi z Sofii sprzed dwóch lat. Ukrainki są głównymi pretendentkami do mistrzowskiego tytułu również w tym turnieju, co udowodniły w tym meczu.

Początek meczu zapowiadał szybkie zwycięstwo faworytek. Ukrainki kontrolowały grę zarówno w pierwszym, jak i drugim secie – broniły ataki Polek i wyprowadzały zabójcze kontry. W trzeciej odsłonie biało-czerwone zdecydowanie wzmocniły zagrywkę. Ryzyko się opłaciło, a odrzucone od siatki Ukrainki zaczęły popełniać błędy. Po niesamowitej walce w końcówce partii na świetlnej tablicy pojawił się wynik 2:1 w setach. W czwartej odsłonie Ukrainki już na początku uzyskały sześciopunktową przewagę, ale Polki podjęły walkę, odrabiając straty do stanu 8:11. W tym momencie przydarzyła się druga czarna seria, która odebrała naszym reprezentantkom wolę walki. Polki po ponad dwugodzinnym meczu uległy mistrzyniom olimpiady głuchych 1:3.

Ostatnie spotkanie w grupie Polki zagrały z Holenderkami. I tu, co było ogromnym zaskoczeniem, zespół Holandii postawił biało-czerwonym bardzo trudne warunki. Mecz, który według trenera Marcina Pieńkowskiego miał się zakończyć w nieco ponad godzinę, okazał się dramatem w pięciu aktach. Żeby opisać to spotkanie, trzeba pozbyć się chronologii. Identycznie zagrane sety numer jeden i trzy zaczynały się od walki punkt za punkt, by w końcówce Holenderki uzyskały kilkupunktową przewagę. Partie druga i czwarta, obie zakończone wygraną do 13, to popis Polek w zagrywce. Do piątego seta biało-czerwone podeszły bardzo skoncentrowane.

Bezbłędnie w przyjęciu zagrała Monika Szarowolec, dzięki czemu Polki systematycznie budowały przewagę. Reprezentantki Polski wygrały decydującego seta do 9, a cały mecz 3:2 i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału z drugiego miejsca w grupie.W piątkowym ćwierćfinale Polki zmierzą się z zespołem Włoch.

Skład reprezentacji Polski niesłyszących:
Paulina Suchorowska, Monika Szarowolec, Lidia Maziarz, Aldona Kramek, Pamela Łuszczyńska, Agnieszka Szczepska, Barbara Kołtun, Ewelina Stępień, Edyta Kucharska, Anna Tylki, Karolina Kuba i Magdalena Troszczyńska

Sztab:
Marcin Pieńkowski – trener, Mateusz Chyl – II trener, Kamila Śnieżewska – masażystka

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2015-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved