Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Piotr Graban ocenił rywalki sopocianek w Lidze Mistrzyń

Piotr Graban ocenił rywalki sopocianek w Lidze Mistrzyń

fot. archiwum

Sopocianki nie miały szczęścia w losowaniu grup Ligi Mistrzyń. - Wszystko zweryfikuje boisko. Ale myślę, że kluczowe dla wyjścia z grupy będą nasze starcia z włoskim przeciwnikiem - ocenił drugi szkoleniowiec PGE Atomu Trefla Sopot, Piotr Graban.

PGE Atom Trefl Sopot nie miał szczęścia w losowaniu grup Ligi Mistrzyń, bowiem trafił na dwóch bardzo wymagających przeciwników. Bez wątpienia faworytkami grupy, w której zagrają podopieczne trenera Micellego, będzie Vakifbank Stambuł, były mistrz Turcji i triumfator Champions League. – Vakifbank to światowa potęga od lat. Ma ogromny budżet, co przekłada się na bardzo dobre zawodniczki i klasowych trenerów. Będzie to bardzo trudny rywal. Chcielibyśmy, aby on był w innej grupie niż nasza – powiedział drugi szkoleniowiec wicemistrza Polski, Piotr Graban.

Łatwej przeprawy sopocianki nie będą miały również z Igor Gorgonzola Novara. Wszystko wskazuje na to, że starcia z przedstawicielem Serie A zadecydują o losach Trefla w Lidze Mistrzyń. – Włoska liga też jest bardzo silna, ale wszystko okaże się, jak zaczniemy walkę w grupie. Dużo będzie zależało od tego, jak my poukładamy zespół i jak działacze z Novary zbudują drużynę. Tak naprawdę wszystko zweryfikuje boisko. Ale myślę, że kluczowe dla wyjścia z grupy będą właśnie nasze starcia z włoskim przeciwnikiem – ocenił asystent trenera Micellego.

Przed rozpoczęciem rywalizacji nie warto dopisywać wicemistrzowi Polski punktów, ale wydaje się, że z ograniem debiutanta, słoweńskiego Calcitu Kamnik, nie powinien mieć problemu. – Mamy nadzieję, że to będzie drużyna reprezentująca trochę niższy poziom. Ona pierwszy raz będzie brała udział w tych rozgrywkach. Być może zje ją trochę stres. Liczymy, że wygramy z nią oba mecze – zaznaczył Graban.Obecnie część zawodniczek Trefla pochłonięta jest rywalizacją z reprezentacją na różnych frontach, ale pozostałe siatkarki sopockiego klubu także nie próżnują. – Zawodniczki, które nie są w kadrze, mają rozpisane indywidualne zajęcia na siłowni, od czasu do czasu spotykamy się też na plaży, żeby dziewczyny troszeczkę się poruszały i nie zapomniały, jak wygląda piłka – podkreślił Graban. – Poważny cykl przygotowań zaczniemy 5-6 sierpnia. Pierwszy tydzień będzie rozpoznawczy. Będziemy obserwowali dziewczyny pod względem kondycyjnym. Po tym okresie dla każdej z dziewczyn ustalimy osobny cykl przygotowawczy i zaczniemy już poważne treningi – zakończył.

źródło: inf. własna, pomorska.tv

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved